Ziraat Odasında Çiftçi Belgesi Yoğunluğu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamayla tam kapanmaya geçileceğini duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 29 Nisan Perşembe gününden 17 Mayıs Pazartesi gününe kadar tam kapanma sürecine girileceğini söyledi. 

Sokağa çıkma yasağının uygulandığı 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00’da başlayıp 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 05.00’e kadar tarla, bağ ve bahçelerine gidecek köylüler Çiftçi Belgesi almak için Ziraat Odasına başvuruda bulundu.

Sokağa çıkma yasağı uygulanan 29 Nisan 2021 Perşembe gününden, 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 05.00’de uygulanacak yasak için Ziraat Odası Başkanı Mehmet Canıbek, Sadece çiftçilerin bahçe işlemleri için verilen bu muafiyet, yanında çiftçi belgesi ve ÇKS belgesi bulundurmak şartıyla geçerli. Sokağa çıkma yasağı ile ilgili çiftçileri uyaran Canıbek, “Maske takılacak, sosyal mesafe kuralları uygulanacak, istenilen Çiftçi belgesi ve ÇKS belgesi hazır tutulacak, üreticilerimize sunulan bu hakkın başka işler ve kişiler tarafından suistimale uğramaması için tüm tedbirler alınacaktır” dedi. 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir