• 12 Aralık 2023

Yüzlerce Fidan Toprakla Buluştu

Kas 16, 2023

Gümüşhacıköy’de 11 Kasım Milli Ağaçlandırma günü kapsamında fidan dikimi gerçekleştirildi.

İlk fidanı İlçemiz Kaymakamı Baha Büyükkaymakcı’nın diktiği etkinlikte ilçe protokolü, öğrenciler ve vatandaşlar ağaç fidanları toprakla buluşturarak geleceğe nefes oldu.

Gümüşhacıköy Orman İşletme Şefliği ekipleri tarafından düzenlenen alana fidan diken katılımcılar, fidanlara can suyu vermeyi ihmal etmedi.

Kaymakam Baha Büyükkaymakcı, etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada, “Doğanın dengesini koruma adına gerçekleştirdiğimiz bu ağaçlandırma etkinliği, toplumumuzun çevre bilincini artırma ve doğal kaynaklarımıza sahip çıkma amacını taşıyor. Geleceğe nefes olma gayretimiz, her geçen yıl daha da büyüyerek devam ediyor.” dedi.

Etkinliğe katılmanın kendisi için gurur verici olduğunu belirten Belediye Başkanı Zehra Özyol, bu tarz etkinliklerin devamını diledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gültekin ise öğrencilerimizin bu tür etkinliklere katılarak çevre bilinci kazanmalarının önemine değinerek, “Gelecek nesillerimiz, bugün dikilen fidanları büyütüp koruyacak. Onlara doğa sevgisi aşılamak, eğitim camiası olarak üzerimize düşen bir sorumluluktur” ifadelerini kullandı.

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında “Geleceğe nefes” temasıyla düzenlenen fidan dikim etkinliğine Kaymakam Baha Büyükkaymakcı, Belediye Başkanı  Zehra Özyol, Siyasi Parti temsilcileri, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gültekin, Gümüşhacıköy Orman İşletme Müdürü ve personelleri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri öğretmen ve öğrenciler katıldı.

236 Görüntüleme

By Murat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir