• 12 Aralık 2023

Yayla Şenliği Renkli Görüntülere Sahne Oldu

Ağu 9, 2022

Gümüşhacıköy Aphaz Yaylası zirvesinde Kabaoğuz Köyleri Kültür Dayanışma ve Kalkındırma Derneği tarafından 26. düzenlenen ve 3 gün süren şenlik vatandaşlara keyifli anlar yaşadı.

Kabaoğuz Yayla Şenliklerine İl ve İlçelerden birçok protokol üyesi, siyasi parti temsilcileri, oda ve dernek başkanları katıldı.

29 Temmuz 2022 Cuma günü başlayan şenlikte, 30 Temmuz 2022 Cumartesi günü yöresel yarışmalar, Voleybol turnuvası, Çocuk Şenliği, Davul zurna gösterileri ve Saat : 20.00’de sanatçı Hatice Kurtoğlu sahne aldı. Sanatçı Kurtoğlu’ nun söylediği şarkı ve türkülerle vatandaşlar halay çekip gönüllerince eğlendi.

31 Temmuz 2022 Pazar günü Protokol konuşmaları ve Türkiye Karakucak güreşlerinin yapıldığı şenlikte,  ağalık yarışına 6 kişi katıldı.  Çekişmeli geçen ağalık yarışını 325 bin TL’ye Kağnıcı köylü İş insanı Mutlu Çinkaya kazandı.

Başpehlivanlık Finalinde Avrupa Şampiyonu Rıza Yıldırım ile Karakucaklar Türkiye Şampiyonu Fatih Kambur Güreşti. Yapılan güreşte Başpehlivan Rıza Yıldırım oldu.

Saat: 20.00’de halk konserinde ise sevilen sanatçı Sanatçı Ankaralı Yasemin sahne aldı.

Aphaz Yaylası’na akın eden vatandaşlar, Ankaralı Yasemin’in seslendirdiği türkülerle eğlence dolu bir akşam yaşadı.

Kabaoğuz yayla şenliği ağası Caner Kaya selamlama konuşmasında

Derneğimiz tarafından 26.sı düzenlenen Kabaoğuz Yayla Şenliklerine hoş geldiniz dedi.

Dernek Başkanı Mehmet Çelik, Şenliğimize maddi, manevi destek olan ve gelerek bizleri onurlandıran tüm protokol üyeleri ve Halkımıza teşekkür ederim dedi.

Çelik yaptığı konuşmada; Derneğimiz. 1993 yılında 16 köyün bir araya gelmesiyle, milli ve manevi değerleri yaşatmak gurbet ile sılayı bir araya getirmek gelecek nesillere bu kültürü aktarmak için kurulmuştur Şenliklerimizde pehlivanlarımız, Kabaoğuz er meydanında peşrev atmakta çocuklarımız yöresel yarışmalar ile eğlenirken ağalarımız da bir biri ile kıyasıya yarışmaktadır. Davetimize icabet edip şenliğimize şeref veren değerli protokolümüze uzaktan yakından bu meydanı dolduran siz değerli misafirlerimize şahsım ve yönetim kurulum adına teşekkür ediyorum.

85 Görüntüleme

By Murat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir