Vali Masatlı Köy Muhtarları Dinledi

Gümüşhacıköy köy ve mahalle muhtarları toplantısı Vali Mustafa Masatlı’nın Başkanlığında gerçekleştirildi. Gümüşhacıköy Öğretmenevi Konferans Salonunda yapılan Toplantıya Gümüşhacıköy Kaymakamı Ali Cemal Altınöz, İl Genel Meclisi Başkanı Zeki Erarslan, İl Genel Meclisi Üyeleri ve ilimizde faaliyet gösteren kamu kurum ve kuruluşlarının idarecileri yer aldı.

Vali Mustafa Masatlı toplantının açılışında yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Muhtarlarımızla dönemsel olarak toplantılar yapmaya çalışıyoruz. Türkiye’deki yönetim değişikliğine bağlı olarak bizler de vatandaş ve hizmet odaklı anlayışla, Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemiyle beraber, Devletin temsilcileri olarak halkımıza en iyi hizmeti vermek ve en kısa sürede çözüm üretmek için çaba sarf ediyoruz.

 Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi de zaten halkın talep ve önerilerini ön planda tutan, vatandaşlarımızın kamu hizmetlerine ilişkin görüş ve önerilerine önem veren bir yönetim modelidir. Bizlerin buradaki temel amacı da muhtarlarımızı yerinde dinleyerek, vatandaşlarımızın sorunlarını çözüme kavuşturmak ve memnuniyetlerini en üst düzeye çıkartmaktır.

Bu bakımdan aralıklarla muhtarlarımızla sorunların çözümü ve taleplerin dinlenilmesi noktasında bir araya geliyoruz. Muhtarlık halk ile devlet arasında bağ kuran köklü bir müessesedir. Muhtarlar bulundukları köy ve mahallelerde Devleti temsil etmektedirler. Bizler muhtarlarımızın iradesine, görüş ve önerilerine değer veren bir yönetim anlayışına sahibiz.

Yılın son haftasındayız. Kısmet olursa yeni bir yıla adım atacağız. İnşallah yeni yılda da Amasya’mızı sanayi, tarım ve turizm başta olmak üzere, her alanda kalkındırmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Hepinize katılımınızdan ötürü teşekkür ediyor, yeni yılın İlimize ve Ülkemize hayırlar getirmesini niyaz ediyorum.”

Valimiz Mustafa Masatlı’nın konuşmalarının ardından toplantıda yer alan il müdürleri tarafından kurumlarının çalışmalara ilişkin bilgilendirmeler yapıldı. Toplantının son kısmında ise köy ve mahalle muhtarları kurum müdürlerine sorular yönelterek, köy ve mahallelerinin taleplerini ilettiler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir