Türkiye Diyanet Vakfına Kurban Bağışları Devam Ediyor

Türkiye Diyanet Vakfı Gümüşhacıköy Şubesine Kurban bayramı öncesi vatandaşların vekâletle kurban bağışları devam ediyor.

İlçemizde Kurban Bayramına sayılı günler kala kurbanını vekalet yolu ile kesmek isteyen 18 kişi Türkiye Diyanet Vakfına kurbanını bağışladı.

Kurbanlarını vekâlet yoluyla kestirmek isteyen vatandaşlar vekâletleri, Cami Görevlileri ve İlçe Müftülüğüne giderek yapıyor.

İlçemiz Müftülüğü Şube Müdürü Arif Aydınlı;  Türkiye Diyanet Vakfının 47 yıllık tecrübesi, deneyimli kadrosu, üstlendiği sorumluk bilinci ve hizmet anlayışıyla, faaliyet gösterdiği diğer alanlarda olduğu gibi vekâletle kurban kesimi konusunda da örnek teşkil etmektedir.

Halkımız vekâletle kurban konusunda vakfımıza önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda büyük bir teveccüh göstermekte olduğunu Belirten Aydınlı Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı olarak gösterdiğimiz hassasiyetle bu güvene layık olmaya gayret ediyoruz.

Aydınlı; Milletimizin emanetlerini yurt içinde ve yurt dışında ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.

Bu yıl kurban kesim bedelleri yurt içi 2 bin 250 Lira, yurt dışı bin 800 Lira olarak belirlenmiştir. Vatandaşlarımız,  www.tdv.org ve bagis.tdv.org  adreslerinden online bağış yapabilir, Android ve Apple store mağazalarından indirilebilen mobil bağış uygulamalarından kurban vekaletlerini verebilirler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.