Topal; Sel Felaketinden Etkilenen Vatandaşları Dinledi

CHP 24. Dönem Milletvekili Ramis Topal, Gümüşhacıköy’de meydana gelen sağanak yağıştan etkilenen vatandaşları ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundu.

İlk olarak Karakaya köyünü ziyaret eden Topal,  Saman ve gübreleri zarar gören Zeynel Miskete geçmiş olsun dileklerini iletti.  Topal; Oluşabilecek olumsuzluklara karşı bir sel tahliye kanalının olmadığı, yoğun yağışlarda başka hanelerinde su ve sel baskını riski taşıdığı görülüyor.

Yetkililere çağrımdır…

Bir an önce gerekli önlemlerin alınarak yeni mağduriyetler yaşanmasının önüne geçilmesi ve vatandaşlarımızın zararlarının ivedilikle telafi edilmesi gerekmektedir dedi.

Daha sonra yoğun dolu ve sağanak yağmur nedeniyle yaşanan sel felaketinden etkilenen Sarayözü köyüne geçen Topal Köy muhtarı Saniye Altun ile birlikte Selden zarar gören vatandaşları ziyaret etti.

Topal burada yaptığı açıklamada; sel felaketinde Tütün tarlaları, sebze bahçeleri, meyve bahçeleri etkisini gösteren doludan fazlasıyla nasibini almış. Köy içi yolların sağanak yağışın etkisiyle meydana gelen sel sonrasında yer yer 40-50 cm toprakla kaplandığını gözlemledik. Ayrıca %50’nin üzerinde ürün hasarının olduğu köyde tek teselli can kaybının yaşanmaması. Köylünün çoğunun kredi borcunun olduğu yetkililerden faizlerin silinerek borçların ertelenmesini bekliyorlar.

Yetkililerin bir an önce yaraları sarması ve vatandaşlarımızın mağduriyetlerini gidermelerini bekliyoruz. Yaşanan afetten etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir