TKDK Tarafından Desteklenen Çiftlik Faaliyete Girdi

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörlüğünde tarımsal işletmelerin yeniden yapılandırılması ve topluluk standartlarına ulaştırılmasına yönelik yatırımlar kapsamında et üreten tarımsal işletmelere verilen hibe desteğiyle İlçemize bağlı Sallar köyünde çiftlik yapıldı.

İlçemize Bağlı Sallar Köyünde Saadettin Sirkeci tarafından yaptırılan hayvan çiftliği tamamlandı.

Sallar Köyünde hayvancılıkla uğraşan Saadettin Sirkeci ve oğulları hayvancılık işletmesini büyütmek için devlet desteğini inceleyerek yaptığı çalışmada devlet destekli çiftlik projesinin olduğunu ve bu projeden yararlanmak istediklerini söyledi.

Ya bu hayvancılığı bırakacağız ya da bu işi büyüteceğiz diye karar alan Sirkeci Çocuklarıyla yaptığı istişarede çiftliği büyütme kararı aldı. Ve kararın olumlu sonuçlandığı için mutlu olduğunu söyledi.

Sirkeci yaptığı açıklamada; Bu çiftliği biz yaptık deme şansımız yok. Çünkü bu çiftliği yaparken bütün plan projeler hepsi aşama, aşama ve maddi güç isteyen proje ve bu projede çevremiz, eşimiz, dostumuz ve hayvancılık ile uğraşan üretici vatandaşlarımızın sayesinde yapımını tamamladık.

Yapımı tamamlanan çiftliğin içindeki hayvanların refah seviyesinin yüksek olduğunu ve %60 randıman sağladığını söyleyen Sirkeci şuan 120 büyükbaş hayvanın 1 saat içinde bakımını tamamlıyoruz, çıkan sıvı gübreyi tarımda kullanıyoruz bu şekilde gübreye de her hangi bir ücret ödemiyoruz dedi.

Projenin evrak aşamasında olduğu günlerde çiftliğin Suluova’ya yapılması için teklif geldiğini söyleyen Sadeddin Sirkeci, ben Gümüşhacıköy’de doğdum bu yatırımı ben ilçeme yapmazsam, başkası benim ilçeme neden yatırım yapsın deyip İlçemiz Gümüşhacıköy’e ilk devlet destekli çiftlik projesini hayata geçirdik dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.