Spor Bakanlığının Yatırımları Hayata Geçiyor

Gençlik ve Spor Bakanlığının 2020 yılı yatırımları kapsamında yapılacak olan spor yatırımları hayata geçiyor.

Proje kapsamında yapılması planlanan 2 adet sentetik çim yüzeyli futbol semt sahasının yapımına İl Özel idaresi tarafından ihale edilerek yapımına başlandı.

İlçemiz Kemalpaşa İlk Okulu ve Gümüş İlk Okulu bahçelerine yapılacak olan sentetik çim yüzeyli futbol semt sahasının temeli kazılarak başlandı.

Konu ile ilgili bilgi veren İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Necmi Kılıç, bakanlığımızın 2020 yılı yatım planı kapsamında İlçemize yapılacak olan 2 adet sentetik çim yüzeyli futbol semt sahası bakanlığımızın talimatları doğrultusunda İl Özel idaresi tarafından ihale edilerek yapımına başlandığını söyledi.

Kılıç ayrıca yatırımlar kapsamında yapılacak olan yarı olimpik yüzme havuzu, sentetik çim saha aydınlatması, Hasan Coci Anadolu Lisesi Spor salonu aydınlatması ve suluğun köprü mevkisindeki çim sahaya 500 kişilik tribün ve soyunma odaları yapılacak olan imar çalışmalarının tamamlanmasından sonra zemin etüdü proje ve yaklaşık maliyet hazırlanarak ihale edilecektir dedi.

Kılıç, ilçemize kazandırılacak olan bu yatırımlar sayesinde ilçemizde sporun gelişeceğini ve gençlerin boş zamanlarını geçirmelerinde faydalı olarak sağlıklı bir gelecek yetişmesine katlı sağlayacak. Yatımların ilçemize kazanılmasında emeği gecen Amasya Valimiz Mustafa Masatlı’ya, İlçemiz Kaymakamı Yunus Emre Fırat’a Ak Parti Amasya Milletvekilleri Hasan Çilez ve Mustafa Levent Karahocagil’e, İlçemizin Evladı Gençlik ve Spor Bakanlığı Rehberlik ve Denetim Başkanı Hasan Davulcu’ya, Gençlik ve Spor İl Müdürü Kadir Kılıç’a ve Projelerin ihale edilerek yapılmasını sağlayan İl Özel İdaresi Genel sekreteri Erdin Acar’a teşekkür ederim dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir