• 21 Mart 2023

SMA Hastası Ela Nur için Gece Düzenlendi

Eki 25, 2022

Hamamözü İlçesinde yaşayan Hayrettin ve Esmehan Aydoğdu çiftinin SMA tip 1 Kas Hastası çocukları için İlçemizde yardım gecesi düzenlendi.

Düzenlenen geceye Hamamözü Belediye Başkanı Fatih Bayrakdar, Tapu Müdürü İrfan Buşkun ve vatandaşlar katıldı.

SMA hastası Ela Nur’un annesi Esmehan Aydoğdu konuşmasında, Ela Nur tip1 SMA hastası Elanur oturamıyor nefes alamıyor konuşamıyor. Sizler olursanız beraber olursak Ela Nur yaşayacak. Sizler olmazsanız Ela Nur yaşamayacak. Beraber olalım birlik olalım Ela Nur bebeğimizi yaşatalım. Bizleri yalnız bırakmadığınız için çok teşekkür ediyorum.

Hamamözü Belediye Başkanı Fatih Bayrakdar ise Bu akşam burada toplanmamızın bir amacı var. Bu akşam SMA hastası olan Ela Nur Kızımızın doğum günü öncelikle hanım kızımızın doğum gününe hoş geldiniz. Bu hanım kızımızın ailesi Hamamözü Arpadere Köyünde oturuyor. Öncelikle Gümüşhacıköy’deki programı düzenleyen ekibe teşekkür ediyorum. Keşke her kes her konuda duyarlı olsa bazen konuşmak zor oluyor. Cenabı hak bizleri yarattı her birimiz bazı hastalıklarla imtihan oluyoruz. Derdi veren Allah Dermanı Veren Allah, kardeşlerim dermanı veren Allah diyorum amenna inanıyoruz. Ancak bu dermanın yolu da insanlığın imtihanından geçiyor. Bu yavrumuzun dermanı birazda bizlerin fedakarlığından geçiyor. Kekse ülkemizde olsaydı ama tedavisi Dubai’de. Dubai’ye gidebilmesi içinde bu hastalığın tedavisi içinde büyük bir meblağa ihtiyaç var. Bu meblağda bu ailenin birkaç ailenin karşılaması mümkün değil. İşte bundandır ki bizler insanlar imtihandayız diyoruz. İnsanlarımızın duyarlı olduğunu biliyorum. Amma bazen biz insanlar bazı dertleri yaşamadığımızda ne olduğunu bilmiyoruz. Sizler buraya gelerek bu vebali üzerinizden attınız. Bu çığlığımızı bu ailenin çığlığını bu çağrımızı bu akşam canlı yayında veya sizlerin gittiği her ortamda bu çığlığı duyurmamız gerekiyor. Mutlaka ve mutlaka da birileri elimizden tutacaktır. Daha biz belli bir noktaya belli bir aşamaya varamadık. Varacağımıza inanıyorum. Bu organizasyona emeği gecen herkese şükranlarımı arz ediyorum.

Yapılan konuşmaların ardından açık artırma ve çeşitli kuralar ile SMA hastası Ela Nur için yardım toplandı.

13 Görüntüleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir