SMA hastası Ela bebek için kermes

İlçemizde ‘Spinal Müsküler Atrofi (SMA) Tip 1’ hastalığına yakalanan 6 aylık Ela bebek için kermes düzenlendi.

Kermesin tüm gelirleri, Ela’nın tedavi masrafları için açılan hesaba yatırılacak.

İlçemizde yaşayan Ece – Hüseyin Beyazgül çifti, SMA hastası olan kızları Ela’yı yaşatabilmek için mücadele veriyor.

Ela bebeğin ABD’de 2,4 milyon dolarlık gen tedavisi olması için yardım kampanyası başlatan aileye gönüllüler de destek veriyor.

Ela bebeğin yardım kampanyasına katkı sağlamak amacıyla ilçemizdeki Cuma Pazarında kermes düzenledi.

El işi ürünler ile yiyeceklerin satıldığı kermesten elde edilecek gelir ile yapılacak bağışlar, Ela için açılan hesaba yatırılacak.

Ela için tüm Türkiye’den destek beklediklerini ve şu ana kadar ihtiyaç olunan paranın yüzde 13 toplandığını belirten, Ela bebeğin gönüllü teyzesi Avukat Keziban Çintaş, Ela bebek SMA tip 1 ölümcül kas hastası. Bizlerde gönüllü ablaları ve teyzeleri olarak, onun için güzel bir etkinlik düzenlemek istedik. Bu şekilde bir yardım etmek istedik. Bize sosyal medyada bizlere kermes yaparsanız bizlerde yardım ederiz diyen esnafımız, ablalarımız teyzelerimiz vardı. Bizde onlarla beraber hep birlikte kermes düzenledik. Pazarcı esnafımızdan ricacı olduk. Bize tezgahını verdi. Bizlerde yiyeceklerden tutun içecek, kolonya, maske tatlılardan ve köy ürünlerinden oluşan tezgahımızı açtık. Gelirlerimizi de ela bebek için vereceğiz.

Çintaş, kampanyamızı güzel bir şekilde yürütüyoruz. Karıncanın ateşe su taşıma misali tek başına bir şey olmuyor. Herkesin destek olması lazım. Bu çocuğumuzu yaşatmak için tüm Türkiye’nin de destek olması gerekiyor. Hep birlikte çocuğumuza bir nefes olalım, Ela’mızı yaşatalım” diye konuştu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir