SİLVERLİNE Sağlık Çalışanlarına Destek Oluyor

Merzifon Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Silverline Arge ve Bakım ekibi korona virüs salgını nedeniyle fedakarca mücadele eden Sağlık çalışanlarına Aerosol Box ve Numune Alma Kabini üretimine başladı.

Sağlık çalışanlarının virüsle direk temasını engellemek ve korunmalarını sağlamak amacı ile doktorların yönlendirmeleri ile geliştirilen ve üretimine başlanan Aerosol Box ve Numune Kabinleri ihtiyaç duyulan hastanelere gönderiliyor. Aerosol Box, entübasyon sırasında hasta kan ve sekresyonlarının (salgılarının) sağlık çalışanına temasını engelliyor. Numune Alma Kabini ile hastadan sürüntü örneği alınırken hastanın öksürmesi, hapşırması sonucu ortama yayılacak sekresyonlarının (salgıların) sağlık çalışanına gelmesini engelliyor.

Konu hakkında açıklamada bulunan Silverline A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Alış, “Covit-19 şüphelilerinin Pandemik hastanede ayakta ve yatarken muayenesinde doktorlarımızı koruma amaçlı Silverline Arge ve Bakım ekibi tarafından yapılan ürün tasarlanmıştır. Yapılan ürünle doktorlarımız sadece el kolunu sokarak korunmaları amaçlanmıştır. Önce İnsana saygı. İnsanımıza hizmet eden sağlıkçılarımıza ne kadar destek olsak azdır” dedi.

Daha önce sağlık çalışanları için maske üretimi yapan şimdi de ateş ölçmede hastalar ile sağlıkçılar arasındaki teması sıfıra indiren kabinler yapan Silverline A.Ş. 1 adet izole kabini Gümüşhacıköy Devlet Hastanesine teslim etti.

Bu kabinler sayesinde sağlık çalışanları ile enfekte olmuş hastalar arasında temas sıfıra iniyor. İzole kabinler sayesinde sağlık çalışanları daha rahat ve hızlı bir şekilde görevini yapabilecek.

Gümüşhacıköy Devlet Hastanesi Başhekimi Mümin Sarıkulak hastanelerine yapmış oldukları destekten dolayı Silverline A.Ş.’ye teşekkür etti.

Sarıkulak yaptığı açıklamada, “Ülkemiz şu anda salgınla çok başarılı bir mücadele veriyor. Önceliğimiz sağlık personelini bu salgından etkilenmesini en aza indirebilmek. Bu nedenle diğer kurumlarla sürekli irtibat halindeyiz.

Silverline A.Ş. yetkilileri koruyucu kabinleri bize hediye ettiler. Duyarlılıklarından dolayı çok teşekkür ediyoruz. Bu koruyucularımızın amacı içeride hastamız yatarken, virüsü dışarıya salmasını engellemek. Hastalara daha hızlı bir şekilde işlem yapacağız” diye konuştu.

Sılverlıne sağlıkçılarımıza verdiği desteğin ötesinde çalışanlarını korumak adına

Bilinçlendirme eğitimi, en üst düzeyde koruyucu önlemler ve ekipman desteği vermesi tüm bölgemize örnek olması adına Gümüşhacıköy Haber Gazetesi olarak bizlerde Silverline kurucu hemşerilerimize ve tüm yönetim ekibine teşekkür ederiz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir