Şehit ve Gazi Ailelerine “Çanakkale Gezisi”

İlçemiz Kaymakamlığı tarafından Şehit ailelerine ve Gazilere Çanakkale gezisi düzenlendi.

Geçtiğimiz 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda planlanan ve 19 Eylül Gaziler Haftası etkinlikleri kapsamına alınan, “Çanakkale Gezisi” şehit ve gazi ailelerince gerçekleştirildi.

3 gün süren geziye 40 Şehit ve Gazi Ailesi katıldı. Şehit ve Gazi Ailelerine Gümüşhacıköy Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi Süheyla Çınar ve Merzifon Kaymakamlığı görevlisi Erol Cuma ile gezi rehberi eşlik etti.

01 Ekim 2019 Salı günü sabah Hükümet Konağı önünden hareket eden gezi kafilesi, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğünce uğurlandı.

İlçemiz Kaymakamı Mehmet Deniz Arabacı, yapılan gezi ile ilgili yaptığı açıklamada, ’’Şehit aileleri ve Gaziler Kaymakamlığımız tarafından Çanakkale Savaşlarının yaşandığı Gelibolu Yarımadası’ndaki, cepheler, Arıburnu, Conkbayırı, şehitlik anıtı, Çanakkale müzesi, 57. Alay şehitliği gibi yerlerin ziyaret edilmesinin ardından 3 boyutlu Çanakkale simülasyon filmi şehit ve gazi ailelerimize izlettirildi.

Bu gezi ile Şehit aileleri ve gaziler, dünya tarihinin gördüğü en büyük savunma savaşına tanıklık eden şehitler diyarı Çanakkale’de, Gazilerin ve Merhum Şehitlerin çarpıştığı toprakları görme imkanı buldu. Bu vesile ile bir kez daha başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere bu ülke için canlarını hiç düşünmeden veren şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz. Mekanları cennet olsun. Her Türk vatandaşımızın en az bir kez dahi olsa Çanakkale’yi ziyaret etmesi gerektiğine inanıyorum” dedi.
Şehit aileleri ve Gaziler kendilerine bu imkanı sağlayan İlçemiz Kaymakamı  Mehmet Deniz Arabacı’ya teşekkür ettiler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir