Ramazan Davulcusu Manileri İle Dolandırıcılığa Dikkat Çekiyor

İlçemizde 45 yıldır Ramazan davulculuğu yapan Cemil Solak (68), Sahurda söylediği manileri ile telefon dolandırıcılığına dikkat çekiyor.

Sabahçı Kahvehanesinde beklerden Polis ekiplerinin telefon dolandırıcılığı bilgilendirmelerinden etkilenen Solak, dolandırıcılık ile maniler yazarak sahur vaktinde söylemeye başladı.

Kendilerinin Ramazan davulcusu olduklarını söyleyen Cemil Solak, gazetemiz muhabirine Sabahçı kahvehanesinde otururken Devriye gezen polis ekiplerinin geldiğini söyledi.

Polis ekiplerinin kahvehanede dolandırıcılıkla, sahtekarlıklarla, hırsızlıklarla ilgili uyarıcı bilgiler sunduklarını belirten Solak şunları söyledi;

“Polis ekiplerinin verdiği uyarıcı bilgilerden bizde klarnetçi arkadaşım İhsan Tosmak ile etkilendik ve mani yazmaya karar verdik. Emniyete giderek bizde sahurda maniler okuyarak dolandırıcılara karşı vatandaşımızı bilgilendirsek nasıl olur diye sorduk. Onlarda olur dedikten sonra elimize kalem alarak hemen uyarıcı amacına uygun şekilde halkımızı uyaracak şekilde baya bir kafa yorarak maniler yazdık. Yazdığımız manileri sahurda okumaya başladık. Manilerimize denk gelen polislerimiz çok memnun kaldılar. Umarım ki Gümüşhacıköylüler de memnun kalır ve manilerimize kulak verip dolandırıcılara inanmazlar. Manilerimizi duyarlar kahvehaneleri boşaltarak dışarı çıktılar bizlere çok teşekkür ettiler”. şeklinde konuştu.

Vatandaşlardan Özgür Karadağ ise “davul sesi ile kapıya çıktık. Davulcular mani okudular. Manilerde dolandırıcılık ile ilgili güzel söyler söylediler. Çok şaşırdık. Bu manilerden dolayı davulcularımıza teşekkür ediyoruz kimse dolandırıcılara inanmasın şeklinde konuştu.

Gümüşhacıköy Emniyet Müdürü Bayram Delak da “Son zamanlarda ülke genelinde yaşanan dolandırıcılık ve hırsızlık olaylarına karşı farkındalık oluşturan Cemil Solak ve İhsan Tosmak’a katkılarından dolayı teşekkür ederim dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.