Öğrencilerin Heyecanına Ortak Oldular

İlçemiz Kaymakamı Ali Cemal Altınöz ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gültekin Uyum Eğitimine Başlayan Öğrencilerin Heyecanına Ortak Oldu.

Yeni eğitim-öğretim yılı öncesi Şehit Ümit Çoban İlk ve Ortaokulunu ziyaret edilerek uygulanan “Okula Uyum Programı’na katılan öğrenciler ve velileriyle görüşüldü.

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı “Okula Uyum Programı” çalışmalarını takip edip okul yöneticileri ve öğretmenlerden faaliyetlerine ilişkin bilgiler alan Kaymakamımız, ilkokul 1. Sınıfa ve Ana sınıfına başlayan öğrenciler ve velileriyle de sohbet etti.

Kaymakam Altınöz ve Milli Eğitim Müdürü Gültekin ziyaretlerinde, veli, öğrenci, okul personelleri, öğretmen ve okul yöneticilerimize başarılar dileyerek okula başlayan minik öğrencilerimize hediyeler verdiler.

Kaymakam Altınöz, bu sene uyum haftası programını velileri de merkeze alacak şekilde planladığını dikkat çekerek, velilerimizin de katıldığı uyum programlarında okul ortamı, eğitim-öğretim faaliyetleri, etkinlikler ve kazanımlar hakkında öğretmenlerin bilgiler paylaştığını belirtti. Ayrıca velilerin, çocuklarıyla birlikte gruplar halinde farklı zaman dilimlerinde okula gelerek sınıflar, rehberlik servisi, kütüphane, okul bahçesi, giriş-çıkış ve sınıf kuralları, okulun iç ve dış mekânları hakkında öğretmenlerden bilgi alarak, eğitime geçiş fırsatı bulacaklarını ifade etti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir