Öğrencilere Aşı Uygulaması Devam Ediyor

12- 18 Yaş Arası Öğrencilere Okullarında Covid 19 Aşı Uygulaması Devam Ediyor.

27 Eylül 2021 Pazartesi günü Şehit Sercan Koç Çok Programlı Anadolu Lisesinde 18 yaş altı e nabız uygulaması ile ailelerince aşı izni verilen öğrencilerimize güvenli ortamlarda ilk doz aşıları yapıldı.

Aşı uygulamaları gerçekleştirmek için öncelikle okullarımızca veliler bilgilendirilerek e-nabız sistemi üzerinden izin işlemleri gerçekleştirilmiştir. Ardından aşı izni verilen öğrencilerimize Toplum Sağlığı Merkezi tarafından okullarımız ziyaret edilerek aşı uygulaması gerçekleşmektedir.

Gümüşhacıköy Kaymakamlığı-Toplum Sağlığı Merkezi ve Milli Eğitim Müdürlüğünce ortaklaşa gerçekleşen “Okullarda Covid-19 Aşı Uygulaması” na Kaymakamımız Ali Cemal Altınöz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gültekin, Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Bayram Akgül, ve sağlık personelleri katıldı.

Kaymakamımız Altınöz; okullarda aşı uygulaması ile %25 olan aşılama oranımız % 37 ye çıktığını söyledi. 12-18 yaş arası tüm öğrencilerimize ve ailelerine aşı uygulamasına katılarak destek vermelerini istiyoruz. Eğitim Öğretime yüz yüze devam edebilmek için kurallarımız yanında aşı olmamız gerekiyor. Destek veren değerli öğrencilerimize ve duyarlı velilerimize teşekkür ediyorum. İfadelerini kullandı.

Ayrıca Kaymakamımız Altınöz Şehit Sercan Koç Çok Programlı Anadolu Lisende sınıfları ve bölümleri ziyaret ederek Milli Eğitim Müdürü Gültekin’ den bilgi aldı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.