• 21 Mart 2023

Öğrenciler Yarı Yıl Karne Heyecanı Yaşadı

Oca 23, 2023

İlçemizde Eğitim Öğretim veren ilk Orta ve Liseler 6 Şubat Pazartesi günü sona erecek yarı yıl tatiline girdi.

20 Ocak 2023 Cuma Günü başlayan 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Yarıyıl tatili 06 Şubat 2023 Pazartesi sona erecek.

Kaymakam Ali Cemal Altınöz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gültekin Kızılca İlkokulu, Ortaokulu, İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin karne törenine katıldı.

Kızılca okullarında incelemelerde bulunan Kaymakam Altınöz, öğrencilerle tek tek ilgilendi. Karneleriyle birlikte öğrencilerimize kitap hediye etti. Tüm çocuklarımıza başarılar dilerken tatil döneminde dinlenmelerini ve bol bol kitap okumalarını tavsiye etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Gültekin ise ilçe genelinde 323 okul öncesi, 769 ilkokul, 873 ortaokul ve 924 ortaöğretim öğrencimiz ile toplamda 2889 öğrencimiz ve bunun yanında Eğitim Öğretimden sorumlu 303 öğretmenimizin iki haftalık tatile girdiğini belirtti.

Bir dönem boyunca göstermiş oldukları üstün gayret ve çalışmalarından dolayı tüm idarecilerimizi, öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve velilerimizi kutladığını söyledi.

Öğrenci ve öğretmenlere iyi tatiller dileyen Gültekin öğrencilere;  “Karne notlarınız ne olursa olsun bugün almış olduğunuz karneleri başarı ya da başarısızlık göstergesi olarak kabul etmek yerine, güçlü ve zayıf yönlerinizi görme aracı olarak değerlendirmelisiniz.  Kendinizi iyi tanıdığınız ve çalıştığınız takdirde başarılı olacağınıza dair inancınızı asla yitirmemelisiniz.  Karne tatili sürecini iyi bir dinlenmenin yanı sıra kendinizi yeniden değerlendirmek içinde kullanmalısınız. Sizlere dinlenerek, eğlenerek, bol bol kitap okuyarak, mutlulukla geçireceğiniz güzel bir tatil dilerim.” Dedi.

32 Görüntüleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir