• 2 Ekim 2023

Öğrenciler  Berlin’den Döndü

Ağu 9, 2022

Gümüşhacıköy Hasan Coci Anadolu Lisesi ‘Dijital Eğitimde İçerik Üretimi Kazanma’ Projesi kapsamında Berlin hareketliliklerini gerçekleştirdi. 3 etkinlik altında yapılan hareketliliklerle öğretmenler dijital eğitimde içerik üretimi konusunda ‘Kurs ve Eğitim’, ‘İş Başı Gözlem’ yapma imkanı bulurken; öğrenciler de ‘Yeşil Çevre’ temalı faaliyetlerde bulundular.

2021-1-TR01-KA122-SCH-20119 numaralı Erasmus+ projesi kapsamında kurumdan 9 öğretmen Dijital Eğitimde İçerik Üretimi konusunda eğitim alma imkanı buldular. Dijital eğitim araçları konusunda bilgi alan öğretmenler Berlin’de bulunan Carl Von Ossietzky kurumunda ‘İş Başı Gözlem’ faaliyetine katılarak uygulama konusunda tecrübe kazandılar. Aldıkları eğitimi kurumlarında yaygınlaştırmak için ise 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılında öncelikle kurum içinde daha sonra da aynı nitelikteki kurumlarda öğrendiklerini aktarmayı fırsatı bulacaklar.

Projenin diğer bir etkinliği olan Öğrenci Grup Hareketliliğine katılan 9 öğrenci ve 2 refakatçi öğretmen ‘Yeşil Çevre’ duyarlılığı kazanma amacıyla Berlin’de faaliyet gösterdiler. Berlin merkezinde bulunan doğal tabiat parklarını, hayvan barınaklarını, geri dönüşüm tesislerini gözlemleme imkânı bulan öğrenciler ‘Mini Çevre ve Erasmus+ Belgeseli çekerek yurtdışı deneyimlerini akranları ile paylaşacaklar.

Öğrenciler Berlin Türk Büyükelçiliğine ağırlandılar.

Öğrenci Hareketliliği esnasında Türk Büyükelçiliğini ziyaret etme imkanı bulan öğrenciler proje kapsamına yeni bir kazanım fırsatı buldular. Büyükelçilikte müsteşarlardan diplomasi konusunda bilgi alan öğrencilerimiz, büyükelçiliği gezerek bürokratlardan çeşitli konularda bilgi aldılar. Büyükelçilikten selam getiren öğrenciler, İlçe Kaymakamı Ali Cemal Altınöz’ü ve İlçe Mili Eğitim Müdürü Ercan Gültekin’i ziyaret ederek edindikleri tecrübe ve proje konusunda bilgilerini paylaştılar.

24 Görüntüleme

By Murat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir