• 12 Aralık 2023

MYO Mezuniyet Coşkusu

Haz 14, 2022

Amasya Üniversitesi Gümüşhacıköy Hasan Duman Meslek Yüksekokulunda 2021-2022 akademik yılı mezuniyet töreni gerçekleştirildi. Yüksekokul öğrencilerinin tören alanında yerlerini almalarıyla başlayan programa Gümüşhacıköy Kaymakamı Ali Cemal Altınöz, Belediye Başkanı Zehra Özyol, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Başçavuş Aziz Bektaş Kaymak, İlçe Emniyet Müdür Vekili Komiser Süleyman Yalçın, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, Amasya Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Recep Kürkçü, Prof. Dr. Halil Apaydın, Genel Sekreter Duran Çuhadar, Gümüşhacıköy Hasan Duman MYO Müdürü Doç. Dr. Ali Çiftçi, Siyasi Parti temsilcileri, akademik ve idari personel, öğrenciler ve öğrenci yakınlarından oluşan kalabalık bir izleyici topluluğu katıldı.

Birinciliğimi Her Daim Yanımda Olan Eşsiz Aileme Adıyorum 

Mezun öğrenciler adına bir konuşma yapan okul birincisi Sena Duran; “Öncelikle Amasya Üniversitesi Gümüşhacıköy Hasan Duman Meslek Yüksekokulu 2022 yılı mezunları adına bu konuşmayı yaptığım için onur duyduğumu belirtmek isterim. Özellikle yaşadığımız ülke için oldukça çetin bir yol olduğunu ve bu yolu aşabilmenin yürüdüğümüz yolun tadına varabilmemiz için çok zor sınavlardan geçmemiz gerektiğini hepimiz biliyoruz. Bütün bu zorlukları, bize hazırlanmış bir gelecek olmadığını bilmemize rağmen o yolu yürümekten vazgeçmedik. Yürüdüğümüz bu yol bugün bizleri bu okulda buluşturdu. Sevgili arkadaşlar hayat bizim, hayat bizim olduğuna göre geleceğimizi düşünmek, sorunlarımıza çözüm aramak da bize düşen sorumluluklardan sadece bir tanesi. Seçmemiz gereken yol o kadar çok ki hangisinden gideceğimiz, yolda nelerle karşılaşacağımız, nasıl bir yaşam süreceğimiz ve yolun sonu nasıl getireceğimiz her şey bize bağlı. İşsiz sokakta dolaşmakta, bir yerde işçi olmakta, memur olmakta, zengin olmakta, yoksul olmakta, mutlu olmakta, her şey bizim. O yolda vereceğimiz savaşa azimle bağlı bizler, yaşamak denilen savaşı asla hafife almayacağız. Geleceğimiz adına hayatla gülümseyerek dövüşeceğiz ve ondan istediklerimizi alacağız. Konuşmama son verirken birinciliğimi, başarımı, her daim yanımda olan eşsiz aileme adıyorum. Teşekkür ederim” dedi.

Kimliğinize Sahip Çıkarak Yolunuza Devam Edin

Gümüşhacıköy Hasan Duman MYO Müdürü Doç. Dr. Ali Çiftçi yaptığı konuşmada; “Yüksekokulumuz, 2011 yılından bu yana eğitim-öğretim faaliyetlerinde her geçen gün daha iyisini yapmanın gayreti içindedir. Yüksekokulumuz mevcut kapasitesi ile Amasya Üniversitesi’ne bağlı olarak ilçemize ve ülkemize sosyo-ekonomik bakımdan ve yetişmiş insan gücü bakımından değerli katkılarda bulunmaktadır. Saygıdeğer velilerimiz, evlâtlarınızın iyi bir eğitim almasını ve meslek sahibi olmasını ne kadar önemsediğinizi biliyoruz. Bizler sizlerden emanet olarak aldığımız evlatlarınızı; çalışma arkadaşlarımızla birlikte, özgüveni yüksek, ne istediğini bilen, bilgili, görgülü, ülkesini ve insanları seven bireyler olarak, sizlere takdim etmekten dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Onlar hepimizin geleceğidir. Değerli akademisyen arkadaşlarım, öğrencilerimize verdiğiniz eğitim, yaptığınız rehberlik ve gösterdiğiniz ilgi için sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır. MYO binamızın yapımında değerli katkıları bulunan hayırsever Hasan Duman Beye de huzurlarınızda teşekkür etmeyi bir borç olarak görüyorum. Gençler bildiğiniz gibi her milleti millet yapan kimlik değerleri vardır. Sizlere tavsiyem milletimizin sahip olduğu üstün ahlâkî-manevî-kültürel kimlik değerlerini kuşanmanız, bu kimliğe sahip çıkarak yolunuza devam etmenizdir. Başarılarla dolu olan geleceğinizde okulunuzu, bizleri ve ailelerinizi en iyi şekilde temsil edeceğinize olan inancım tamdır. Yolunuz, bahtınız açık olsun. Esen kalın.” dedi.

Başarı Başaracağım Diyebilenlerindir 

Pandemiden sonra böyle güzel mutlu bir günde mezuniyet törenlerinde insanlarla beraber olmaktan kıvanç duyduğunu ve bahtiyar olduğunu belirterek konuşmasına başlayan Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı; “Uzun emekler sonunda yüksekokulumuzu bitirme aşamasına gelmiş öğrencilerimize göstermiş oldukları gayretlerden dolayı teşekkür ediyorum, başarılarının devamını diliyorum. Bu öğrencilerimizin belki kendilerinden daha çok kaygılanan, hep onları düşünen, onların mezun olmalarını dört gözle bekleyen, sevgili ailelerini ve yakınlarını da kutluyorum. Bugünkü başarılarından dolayı burada olduklarından dolayı da kendilerine teşekkür ediyorum. Gümüşhacıköy Hasan Duman Meslek Yüksekokuluyla ilgili olarak açmayı planladığımız yeni programlarla ilgili gelişmelerin olduğunu çok yakında sizlere duyuracağız. Adalet Bakanlığı ile yapmış olduğumuz sözleşme sonucunda yeni bir programın, Yüksekokulumuzda açılacağını şu anda Gümüşhacıköylülere söylemek isterim. Elbette daha iyisini, daha güzelini yapmak için her zaman gayret içerisindeyiz. Öğrencilerimize şunu özellikle belirtmek istiyorum; yılmak yok, yorulmak yok, çabalamak her zaman var. Gayret etmek her zaman var. Buna bağlı olarak da elbette zaman zaman istediğimiz noktada olamayabiliriz ama şunu asla unutmayın Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi; ‘başarı başaracağım diyebilenindir.’ Eğer bunu söyleyebiliyorsanız eğer buna inanabiliyorsanız her zaman başaracaksınız. Sizlere hayatınızda sağlık başarı diliyorum. Kalın sağlıcakla…” dedi.

Mezuniyet töreninde gençleri yalnız bırakmayan Gümüşhacıköy Belediye Başkanı Zehra Özyol, Amasya Üniversitesi Hasan Duman Meslek Yüksekokulu öğrencilerimize hediyelerini takdim ederek bundan sonraki hayatlarında başarılar diledi.

Gümüşhacıköy İlçe Kaymakamı Ali Cemal Altınöz; öncelikle bugün burada diplomalarını alarak, mezuniyet coşkusunu yaşayan siz değerli kardeşlerimi tebrik ediyor, bundan sonraki yaşamınızda, mutluluğun, huzurun, başarının peşinizi bırakmamasını temenni ediyorum. Gençler bu ülke sizin, siz Türkiye Cumhuriyetinin evlatlarısınız. Sizlerden isteğimiz şudur. Biz siz kıymetli gençlerimizin, kendilerine ailelerine, vatanına milletine, devletine faydalı hayırlı birer fert olarak, aklı hür vicdanı hür bireyler olarak toplum içerisinde yer edinmelerini istiyoruz. Sizlerden tek beklentimiz budur. Sizlerden hiçbir vakit umudunuzu kaybetmemenizi istiyorum. Sizlerden bu ülkeye sahip çıkmanızı istiyorum. Sizlerden ufak tefek krizlerde bu ülkeye arkanızı dönenlerden olmamanızı istiyorum arkadaşlar. Bu ülke sizin çünkü. Kiminiz buradan mezun olduktan sonra bu okulda okuduğu bölümlerde iş hayatına atılacak. Kimisi belki kendine başka bir yol çizecek. Başka bir şekilde hayatını şekillendirecek. Siz hangi işle meşgul olursanız olun, hangi işi yaparsanız yapın arkadaşlar. En iyisini yapın. En iyisini yaptığınız takdirde zaten başarı kendiliğinden gelecektir. Zaten aranan istenen talep edilen, popüler insan olacaksınız. Hepinizi teker teker tebrik ediyorum. Size hayatınız boyunca mutluluklar diliyorum. 

Mezuniyet tören programı okul derecesi yapanlara ödüllerinin verilmesiyle devam etti. Okul birincisi Çağrı Merkezi Hizmetleri Programı Öğrencisi Sena Duran, okul ikincisi Bankacılık ve Sigortacılık programından Ezgi Odabaşı, okul üçüncüsü Çağrı Merkezi Hizmetleri Programından Dilan Zabun oldu.

Program bölümler bazında dereceye girenlere başarı belgeleri ve çeşitli ödüllerin verilmesi, kep töreni ve ikramların ardından son buldu.

86 Görüntüleme

By Murat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir