• 21 Mart 2023

Müftülükten 18 Mart Çanakkale Programı

Mar 29, 2022

İlçemiz Müftülüğü 18 Mart Çanakkale Şehitleri anma programı düzenledi.

Gümüşhacıköy Öğretmenevi konferans salonunda düzenlenen programa Kaymakam Ali Cemal Altınöz, Belediye Başkanı Zehra Özyol, Amasya Cumhuriyet Başsavcısı V. Yunus Emre Zengin, İl Müftüsü Durmuş Ayvaz, İlçe jandarma Komutanı Aziz Bektaş Kaymak, Emniyet Müdürü Bayram Delak, Şehit Aileleri, Gaziler, Daire Amirleri, Siyasi Parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Kuran tilaveti ile devam etti.

Açılış Konuşmasını yapan İlçe Müftüsü Adem Ayrancı, her biri bir birinden kıymetli hocalarımızla bir program hazırladık. Rabbim bu milletin, birçok sıkıntılar yaşasa da dini ve milli duygulardan taviz vermeden geleceğe yürümesinde her bireylerimizin üzerlerine düşen sorumluluklarımızı ertelemeden ihmal etmeden tembellik göstermeden mazeretlerin arkasına sığınmadan yapmayı ve yerine getirmeyi cümlemize nasip eylesin.

İlçe Kaymakamı Ali Cemal Altınöz ise bu yıl Çanakkale şanlı zaferinin şairlere ilham şiirlere konu olmuş bu destansı zaferin 107. yılını hep beraber kutluyoruz. Devletimizin milletimizi asırlardır süre gelen mücadelelerini düşündüğümüzde bu mücadeleleri unutmamız gerekmektedir. Unutmayacağız sevgili misafirler 1071’i unutmayacağız, 1299’u unutmayacağız, 1453’ü unutmayacağız, 1923’ü unutmayacağız, 2016’yı unutmayacağız. Geleceğe daha güçlü daha istikrarlı ve ayakları yere basan büyük Türkiye ile yürümeye devam edeceğiz.

Program Hanife Saygılı Kuran Kursu Anaokulu öğrencilerinin performansının sergilendiği anma programı, yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.

6 Görüntüleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir