• 12 Aralık 2023

Müftülük 11 Ayda 12 Nikah Kıyıldı

Kas 20, 2023

Gümüşhacıköy İlçe Müftülüğü’nde 2023 yılı Ocak-Kasım ayları arasında toplam 12 nikah kıyıldı. Nikahlar, İlçe Müftüsü Adem Verim tarafından kıyıldı.

Verim, nikah törenlerinde evlenen çiftlere hitaben yaptığı konuşmada, evliliğin kutsal bir birliktelik olduğunu belirterek, “Evlilik, iki kişinin birbirine ömür boyu bağlılık yemini ettiği, Allah’ın huzurunda kurduğu bir müessesedir. Bu nedenle, evlilik öncesinde her iki tarafın da iyi düşünmesi ve birbirini iyi tanıması gerekir. Evlilikte eşlerin birbirlerine karşı saygılı, sevgi dolu ve hoşgörülü olması gerekir. Eşler, birbirleriyle iyi geçinmek ve mutlu bir yuva kurmak için gayret göstermelidirler.” dedi.

Verim, evlilik öncesinde çiftlerin mutlaka aile büyükleriyle ve tecrübeli kişilerle konuşmalarını da tavsiye ederek, “Evlilik, ciddi bir sorumluluktur. Bu sorumluluğun bilincinde olmak ve evliliğe hazırlıklı olmak gerekir.” ifadelerini kullandı.

İlçe Müftüsü Adem Verim, 17 Kasım 2023 Cuma günü, Hakan Duman ve Büşra Hilal Toraman çiftinin nikahını kıydı.

Nikah sonrası çifte mutluluklar dileyen İlçe Müftüsü Adem Verim, “Hakan ve Büşra çiftimize ömür boyu mutluluklar diliyorum. Allah, aranızdaki sevgi ve saygıyı daim etsin.” dedi.

Nikah törenlerinde evlenen çiftlere Kur’an-ı Kerim hediye edildi.

302 Görüntüleme

By Murat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir