• 18 Nisan 2024

Lise Eğitiminin Önemine Vurgu Yaptı

Ara 12, 2022

İlçemiz Kaymakamı Ali Cemal Altınöz ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gültekin Anadolu İmam Hatip Lisesi ziyaretinde öğrencilerle bir araya geldi.

Kaymakam Ali Cemal Altınöz eğitimlerine Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin de devam eden öğrencilerimizle bir araya gelerek, öğretmenleri sayesinde aldıkları eğitimle, yaşadıkları hayatı anlamak ve anlama yetisine sahip entelektüel bireyler olarak, hayata atılmalarının önemine değindi. Kendisinin iyi bir okur olduğunu belirten Kaymakam Altınöz, kıymetli öğrencilerimizin okudukları kitaplar ve değerli yazarlarımızın üzerine sohbet açtı. Öğrencilerle yaptığı sohbette, lise eğitiminin önemine vurgu yaptı. Ayrıca, lise öğrencilerine hayatlarında başarılı olabilmek için düzenli çalışmaları, hedeflerini belirlemeyi ve bunlar için çalışmayı tavsiye etti. Tarih dersine katılan Altınöz, milli mücadele döneminde Türkiye’nin çok büyük zorluklarla karşı karşıya kaldığını, ancak büyük bir azim ve kararlılıkla bu zorlukları aştığını belirtti. Öğrencilere milli mücadele döneminde Türkiye’nin ne kadar büyük bir başarıya imza attığını anlattı. Kaymakam Altınöz, öğrencilere Türkiye’nin milli mücadele döneminde geçirdiği bu büyük sürecin, bugünlere nasıl geldiğimizin önemli bir parçası olduğunu söyledi. Öğrencilere, geçmişten aldıkları bu bilgilerle daha da iyi bir gelecek için çalışmaları gerektiğini anlattı.

Kaymakam Altınöz, öğrencilerle eğitimleri ve gelecek planlamalarıyla ilgili sorular yönelterek, hayalini kurdukları mesleği tanımaları için, kamu kurumlarının ziyaret edilmesi gerektiğini söyledi. Öğrencileri makamına da davet etti.

Ardından öğrencilerin sosyal kişiliklerine katkı sunan kıymetli öğretmenlerimiz ile görüştü. Bu tür ziyaretlerin, öğrencilerin sosyal becerilerini geliştirme ve onların toplumda daha aktif bir rol üstlenmesine yardımcı olma açısından önemli olduğunu vurgulayan Kaymakam Altınöz, bu tür etkinliklerin devamını planladıklarını belirtti. Eğitim alanına dair talepleri ve İlçe çapında uygulamaya başlanılan “Bir Kitap Bir Nefes” kitap okuma projesi çalışmalarını inceledi. Öğretmen ve yöneticilerimize başarılar dileyerek ziyaretini sonlandırdı.

247 Görüntüleme

By Murat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir