Kurban Vekalet Bedeli Belli Oldu!

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 2020 Kurban vekalet ücreti açıklandı.

İlçemiz Müftüsü Adem Ayrancı Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından, 2020 yılı vekalet yoluyla kurban kesim bedelinin yurt içinde 975, yurt dışında 825 lira olarak belirlendiğini bildirdi.

İlçemiz Müftüsü Adem Ayrancı Vekalet yoluyla kurban kesecek vatandaşlarımızın İlçe Müftülüklerine müracaat etmeleri gerekmektedir dedi.

Ayrancı yaptığı konuşmada, büyük bir inancın ve medeniyetin mensupları olarak yeryüzünde barışın, iyiliğin ve güzel ahlakın egemen olması için çalışmakla sorumlu olduklarını ifade etti.

Bu bilinç ve gayenin hayat bulduğu en güzel alanlardan birinin de vekaletle kurban organizasyonu olduğunu dile getiren Ayrancı,  bu iyilik hareketinin son yıllarda dünya geneline yayıldığını görmenin kendilerini mutlu ettiğini belirtti.

Ayrancı, organizasyonun, sınırların paylaşmaya engel olmadığını, kardeşliğin sınır tanımadığını en güzel şekilde görülmesine vesile olduğunu söyledi.

İnsanlığın küresel boyutta bir salgın dolayısıyla zor bir süreçten geçtiğine işaret eden Ayrancı, “En büyük imkanımızın muhtacı, yoksulu, yaşlıyı gözetmek, yardımlaşmak ve paylaşmak olduğunu fark etmiş durumdayız. En büyük zenginliğimizin birbirimizi sahiplenmek olduğunu daha iyi anlama noktasına gelmiş durumdayız.” dedi.

Pandemi vesilesiyle dünyanın yoksul ve muhtaç bölgelerinin yardıma daha çok muhtaç hale geldiğini gördüklerini anlatan Ayrancı, “Bu sene kurban organizasyonu daha önemli hale gelmiştir. Vekaletle kurban organizasyonunun ne kadar önemli olduğu bir kez daha anlaşılmış oldu.” diye konuştu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir