Kaymakam FIRAT’dan Yarıyıl Tatili Mesajı

İlçemiz Kaymakamı Yunus Emre Fırat 2021 Yılı Yarıyıl Tatili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

 Fırat Mesajında; Sevgili öğrencilerimiz, değerli öğretmenler ve saygıdeğer velilerimiz; 2020- 2021 eğitim öğretim yılının birinci dönemini uzaktan eğitim süreciyle tamamlamış bulunuyoruz.

Her sene yarıyıl tatilinde yapılan karne töreni ile sizlerle paylaştığımız sevinci bu yıl pandemi tedbirleri gereği uzaktan eğitim yapıldığından gerçekleştiremedik.

İlçemizde bugün okullarımızda başlayacak yarıyıl tatili 15 Şubat Pazartesi sona erecek. Okulöncesi, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim kurumlarında görev yapan 284 öğretmen ve 3086 öğrencimiz üç haftalık tatile girmiş bulunmaktadır.

Yarıyıl tatili, ailece kaliteli zaman geçirmek için önemli bir fırsattır. Pandemi sürecimiz devam etmesi nedeniyle evlerinizde gerçekleştireceğiniz kitap okuma saatleri ve çeşitli aktiviteler çocuğun motivasyonunu arttıracaktır. Çocuğunuza özel zamanlar oluşturmak, anne baba olarak çocuğunuz ile kurduğunuz bağı geliştirecek ve özgüveninde olumlu etkilerin görülmesine vesile olacaktır.

İlçemizin eğitim sorumluluğunu paylaştığımız yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz ve destek personelimizle birlikte, öğrencilerimizin dengeli ve sağlıklı kişilikler olarak yetişmesinde, bilgiye en doğru ve güvenli biçimde erişmelerinde daima yanlarında olacağız. Maske-mesafe-temizlik ilkelerine dikkat ederek sizlerle bir ve beraber olacağımız inancıyla çocuklarınızla birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir tatil geçirmenizi temenni ediyorum. Yarıyıl tatilinin bitimi ile 15 Şubat 2021 pazartesi gününden itibaren yüz yüze eğitime geçebilmemiz için Maske-mesafe-temizlik kurallarımızın unutulmaması dileğiyle esenlikler dilerim.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir