Kaymakam ARABACI’dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İlçemiz Kaymakamı Mehmet Deniz Arabacı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Mesaj yayınladı.

Arabacı Mesajında;“ Bu gün Cumhuriyetin ilan edilişinin 95. Yıl dönümünü kutlamanın heyecanını, mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.
Çağdaş yönetim biçimlerinden biri olan ve demokrasiyi bağrında geliştirebilen en iyi sistem olan Cumhuriyet, kişi hak ve özgürlüklerinin en iyi biçimde güvence altına alınabildiği bir sistemdir.
Cumhuriyet, milletimizin tarihindeki en önemli gurur tablolarından biridir. Cumhuriyet, işgalin, yokluğun, yıkılmışlığın ardından yok olmak üzereyken aziz milletimizin köklerinden aldığı güç ve inançla yeniden filizlenmesinin, serpilip ulu bir çınar olasının başlangıcı olmuştur.
Bu büyük günde Cumhuriyetimizin kurucusu büyük Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarını kanlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi milletçe anıyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Cumhuriyetimizin kurulmasında emeği geçen bütün istiklal kahramanlarımızı sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyor, Gümüşhacıköylü hemşehrilerimizin ve bütün vatandaşlarımızın bu büyük bayramını yürekten kutluyorum.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir