Karahocagil; Fabrikaları Bizler, Geçmişten Kalan Miras Değil, Torunlarımızdan Aldığımız Miras Olarak Görüyoruz

AK Parti Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil; Suluova Şeker Fabrikamız gibi etrafına ve ülkesine gülücükler dağıtan fabrikaları bizler, geçmişten kalan miras değil, torunlarımızdan aldığımız miras olarak görüyoruz dedi.

Amasya Şeker Fabrikasının 66. pancar alım kampanyasında konuşan Milletvekili Karahocagil konuşmasının devamında “2019-2020 kampanya açılışımızın, fabrikamıza, ilçemize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını, hayırlara vesile olmasını Yüce Rabbimden niyaz ediyorum. Her yıl bu zamanlar başladığımız büyük koşuya, bu büyük maratona, inşallah bu sene de aşkla-şevkle başlayacak ve yönetimini devraldığımız 10 yıl boyunca kademe kademe büyüttüğümüz fabrikamız bu yılsonu da gururlanacağımız bir tabloya ulaşacağına emin bir gözle bakıyorum.

Fabrika yönetimini aldığımız günden bugüne, 1 milyon TL yatırımla kristal şeker paketleme dikey dolum ünitesi kurulmuştur. 1 kg lık, 3 kg lık ve 5 kg lık paketlerde market raflarında halkımızın tüketimine sunulmuştur. 14 yıldır çalıştırılmayan alkol üretim tesisi 750 bin TL ilave yatırımla ülkemizde tıbbi alkol açığının bir bölümünü kapatarak yurt dışına giden dövizimizin yurt için de kalmasını sağlayacaktır. Çiftçilerimize destek maksadıyla 1 milyon 750 bin TL’ye alınan hasat makinamız üreticilerimizin yüzünü güldürmüştür. 2018-2019 kampanya döneminde, 454 bin ton şeker pancarı satın alınarak işlenmesi ile 51 bin ton kristal şeker, 149 bin ton yaş pancar küspesi ve 21 bin ton melas üretimine karşılık, 2019-2020 kampanya döneminde 650 bin ton bedeli ödenen şeker pancarından, 80 bin ton kristal şeker, 210 bin ton yaş pancar küspesi ve 26 bin ton melas üretimi hedeflemekteyiz.

Tabi biz de en önemlisi fabrikamızı ilimiz, ilçemiz ve üyelerimizin milli gelirini arttırmak için üretim çeşitliliğini arttırarak bir dünya markası haline getirmektir. Dünya ülkelerinin zamanımızda ve gelecek yıllarda ekonomik entegrasyonu ya da globalleşme adına en önemli üretim olacak olan gıda maddeleri üretiminde fabrikamızın şimdiden yerini alması için elimizden geleni yapmamız şarttır.

Suluova Şeker Fabrikamız gibi etrafına ve ülkesine gülücükler dağıtan fabrikaları bizler, geçmişten kalan miras değil, torunlarımızdan aldığımız miras olarak görüyoruz. Tüm gayretlerimiz torunlarımızı en layığı ile devredebilmektir. Bu Sorumluluğumuzun bu vebalin farkındayız, bu güne kadar farkında olduk bundan sonrada inşallah olacağız.

Bu yolda değerli Şeker Fabrikası Yönetim kuruluna başkanımıza başarılar diliyorum,  her zaman yanlarında yanı başlarında olduğumuzu özellikle dile getirmek istiyorum, ayrıca yeni çeltek de çalışan işçi kardeşlerimizin de hiç değilse önlerini görebilecek bir güzelliğe kavuştuğundan dolayı da inanınki onlar kadar memnun olduğumu özellikle dile getirmek isterim, bizler bu güne kadar işçi kardeşlerimizin, çiftçi kardeşlerimizin, köylü kardeşlerimizin hep yanında olduk ve bundan sonra da hep yanlarında olacağız bire bir her zaman söylediğimiz gibi değerli kardeşlerim yapabileceğimizi söyleyeceğiz ve söylediklerimiz de mutlaka yapan olacağız, Allah yar ve yardımcımız olsun tekrar, tekrar bu pancar kampanyamızın hayırlı olmasını diliyorum.” İfadelerini kullandı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir