Kahvelerde Oyun Yasağı Kalktı, Masalar Doldu

İlçemizde kahveler, kademeli normalleşmenin üçüncü etabına ilişkin yayımlanan genelge ile oyun yasağının kaldırılmasıyla ilk günden kalabalıklaştı. Masaları dolduranlar, kağıt oyunu ve okey oynadı.

Koronavirüs vakalarının düşmesinin ardından İçişleri Bakanlığı’nın kademeli normalleşmenin üçüncü etabına ilişkin yayımladığı genelge kapsamında, 1 Temmuz itibarıyla kahvelerde oyun yasağı kaldırıldı.

İlçemiz de de sabahın erken saatlerinde kahvelerin yolunu tutanlar, masalara oturup, oyun oynamaya başladı.

Oyun oynayan müşteriler “ Kahvehaneye gelip keyfini çıkaralım, istedik. Çok uzun süre oldu. Özlemişiz. Arkadaşlarla çayımızı içtik, hemen oyunumuza başladık” diye konuştu.

Arkadaşlarıyla birlikte oyun oynayan Mustafa Türkmen’de “Mekanların açılması çok iyi oldu. Burada çay içerek, arkadaşlarla oynamak çok mükemmel oluyor. Tadı bambaşka.

Kahve işletmecisi Yaşar Kılınç ise bu kararın uzun süredir beklendiğini belirterek, “Tekrar oyunlar başladı. Halkımız da zaten bunu bekliyordu. Çok şükür açıldı, yasaklar kalktı. Daha ilk gün. Bir şey demek için erken. Milletimiz özlemiş. Devletimize teşekkür ederiz. Aşımızı da olduk. Allah’ın izniyle her şey zamanla düzelir. İnşallah böyle bir durumla karşı karşıya gelmeyiz. Bir daha kapanmayız. Yasaklar tekrar gelmez” diye konuştu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir