• 12 Aralık 2023

İtfaiye Modern Binası İle Örnek Oluyor

Tem 19, 2022

Gümüşhacıköy Belediye Başkanı Zehra Özyol’un görev süresi boyunca kente kazandırdığı en önemli binalar arasında yer alan Gümüşhacıköy Belediyesi İtfaiye Amirliği binası yatakhanesinden, eğitim odasından, ekipmanlarına kadar birçok konuda örnek oluyor. Uluslararası standartlarda hizmet veren Gümüşhacıköy Belediyesi İtfaiye Amirliği; düzenlenen çeşitli eğitimler ve yeni ekipmanlar ile kendini geliştirmeye devam ediyor.

Uzun yıllar Hacıyahya Mahallesi Belediye Bakımevinde; hizmet veren İtfaiye Amirliği; Gümüşhacıköy Belediye Başkanı Zehra Özyol’un görev gelmesiyle birlikte modern bir binaya kavuştu. Yeni binada itfaiye personeli daha iyi çalışma koşullarına kavuşurken aynı zamanda daha donamlı bir hale geldi.

Başkan Özyol’un talimatıyla İstanbul Karayolu üzerinde terminal binası yanındaki alanda kapsamlı bir projeyle inşa edilen İtfaiye Amirliği Binası’nda tüm araçların park edebileceği garajlar yer alıyor. Tüm ekipmana sahip bir eğitim odasının yer aldığı binada aynı zamanda yatakhane, misafirhane, yemekhane, depo ve araç bakım atölyesi bulunuyor. Ayrıca binanın girişinde oluşturulan haber alma merkeziyle, İtfaiye ekipleri olaylara anında müdahale ediyor.

8 personelin görev yaptığı binada, görevli personel eğitim alıyor. 24 saat esasına göre 3 vardiya halinde görev yapan İtfaiye personeli, şehrin herhangi bir mevkiinden gelen yangın ihbarına en geç 5 dakika içerisinde ulaşıyor.

70 Görüntüleme

By Murat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir