• 18 Nisan 2024

İş İnsanı Kılıçsokan’dan Güreşçilere Eşofman Takımı

Ara 26, 2022

             Çal Köylü iş İnsanı Hüseyin Kılıçsokan, Gümüşhacıköy Güreş Takımındaki sporculara  eşofman takımı hediye etti.

Kılıçsokan, amaçlarının gençlere sahip çıkmak olduğunu belirterek, güreşçilere malzeme desteğinde bulunduklarını söyledi.
Çocukların ve gençlerin, topluma daha faydalı bireyler olabilmesinin bir yolunun da sporla ilgilenmesinden geçtiğini ifade eden Kılıçsokan, spora her zaman önem verdiğini, toplumumuzda sağlıklı bireylerin yetişmesi için özellikle çocukların ve gençlerin, sporla ilgilenmesini sağlamak adına verdiği desteklerinin süreceğini kaydetti.


Spor ile ilgilenen gençlerin Gümüşhacıköy’ü en iyi şekilde temsil etmesini beklediklerine dikkat çeken Kılıçsokan, “Bu geçlerimizi maddi manevi desteklersek onların milli kademelerde dünya çağında yıldızlar olacağına inanıyorum. Spor yapan gençler, her türlü kötü alışkanlıklardan uzak durur. Onları spora teşvik edersek hem bunların önüne geçeriz hem de yetenekli olanlar kendini ispatlama olanağına sahip olurlar.

Güreş Antrenörü Ziya Kambur, İş İnsanı Hüseyin Kılıçsokan’ın desteklerine çok sevindiklerini dile getirdi.

Kambur, “Bizim için çok mutlu edici bir durum oldu. İşadamımız yetenekli gençlerimize sahip çıkarak çok doğru bir karar vermiştir. Bizlerde kendisine söz veriyoruz. Zor şartlar altında bile olsa çocuklarımızın yeteneklerinin ortaya çıkması ve başarılı olmaları konusunda tüm bilgi birikimimizi kullanacağız. Şehrimizde çok yetenekli sporcular bulunuyor. Bunların yeteneğini ön plana çıkarmak için sonuna kadar mücadelemizi sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

210 Görüntüleme

By Murat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir