• 12 Aralık 2023

İlçemizde Sabah Namazı Buluşması

Kas 20, 2023

İlçemizde ilçesinde “Mazlumlara Dua Filistin’e Vefa” temalı sabah namazı buluşması düzenlendi.

Köprülü Mehmet Paşa Camii’nde düzenlenen buluşmaya, İlçe Kaymakamı Baha Büyükkaymakcı, Amasya Gençlik ve Spor İl Müdürü Haşim Murat Öztürk, Ak Parti Gümüşhacıköy İlçe Başkanı Ömer Civek, ilçe protokolü ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sabah namazının ardından Kur’an-ı Kerim tilaveti yapıldı. Gümüşhacıköy İlçe Müftüsü Adem Verim, Karia süresinin mealini açıkladı. Namaz sonrası Filistin için dua edildi.

İlçe Kaymakamı Baha Büyükkaymakcı, sabah namazı buluşmasının önemine değinerek, “Sabah namazının manevi değeri çok büyüktür. Sabah namazında Allah’a sığınmak, O’ndan yardım dilemek, bir günahtan uzaklaşmak için dua etmek çok önemlidir. Ayrıca, sabah namazında Filistin için dua etmek, onların haklarını savunmak açısından da çok önemlidir” dedi.

Ak Parti Gümüşhacıköy İlçe Başkanı Ömer Civek ise, “Sabah namazı, Müslümanların en önemli ibadetlerinden biridir. Bu buluşma vesilesiyle, sabah namazının önemine dikkat çekmek, Filistin için dua etmek istedik. Bu vesileyle, Filistin halkına Allah’tan sabır ve selamet diliyoruz” diye konuştu.

Buluşma, toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

222 Görüntüleme

By Murat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir