İlçemizde 2 bin 817 öğrenci karne sevinci yaşadı

İlçemizde 2021-2022 eğitim-öğretim yılı sonunda 2 bin 817 öğrenci karne sevinci yaşadı.

İlçemiz Kaymakamı Ali Cemal Altınöz eğitim-öğretim yılının tamamlanması nedeniyle İmam Hatip Orta Okulunda düzenlenen karne dağıtım törenine katıldı.

Törene Kaymakam Ali Cemal Altınöz, İlçe Emniyet Müdürü Bayram Delak, İlçe Jandarma Komutanlığı Karakol Komutanı Samet Kargıoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gültekin,  öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Kaymakam Altınöz, karne dağıtım etkinliğinde yaptığı konuşmada 2021-2022 eğitim-öğretim yılının Gümüşhacıköy’de oldukça verimli geçtiğine dikkat çekti, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Ülkemizin aydınlık yarınları ve milletimizin umudu olan siz kıymetli öğrencilerimiz, yoğun ve yorucu bir eğitim öğretim yılının ardından fazlasıyla hak ettiğiniz bir tatil dönemi yaşayacaksınız diyen Altınöz şunları söyledi;

“İnanıyorum ki sizler de tatilinizi, bol bol kitap okuyacağınız, aileniz ve arkadaşlarınızla nitelikli vakit geçireceğiniz, dinleneceğiniz, hedeflerinizi yeniden gözden geçireceğiniz, varsa eksiklerinizi tamamlayacağınız, sosyal ve kültürel faaliyetler ile ruh ve zihin dünyanızı geliştirip başarılarınızı daha da arttıracağınız bir süre olarak değerlendireceksiniz.

İlçemizde devam eden eğitim öğretim faaliyetleri, kültür, sanat ve spor etkinlikleri, topluma faydalı bireyler yetişme çalışmaları ve yakalanan başarılarda gösterdiğiniz gayret ve çabalardan dolayı her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız, hayat sizlerle daha aydınlık ve daha güzel. Tüm öğretmenlerimize sağlıklı, mutlu ve gönüllerince yaşayacakları bir yaz tatili diliyorum.

Gençlerimizin karneleri aynı zamanda velilerimizle de ilgili önemli birer göstergedir. Çocuklarımızın minik dünyalarında alacağımız bilinçli roller ve aktif katılımlar onların yüzlerinde eksilmeyen tebessümlere dönüşecektir.

Bunun için daima yapıcı bir üslup içinde özgüven yükleyen davranışlarla çocuklarımızın yanında olalım. Çocuklarımızın iyi bir insan olarak toplumsal hayata katılmaları için her türlü özveriyi gösterelim.

Tüm öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi gayretlerinden ve fedakârlıklarından dolayı tekrar kutluyor, huzur dolu bir yaz tatili geçirmelerini temenni ediyorum” şeklinde konuştu

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gültekin ise Gümüşhacıköy İlçe genelinde 5 ortaöğretim kurumu, 7 ortaokul, 8 ilkokul 1 Merkez anaokulu olmak üzere toplamda 21 örgün eğitim kurumumuzda; 313 ana sınıfı öğrencisi, 789 ilkokul öğrencisi, 829 ortaokul öğrencisi, 735 Ortaöğretim öğrencisi ve 151 Mesleki Eğitim öğrencisi olmak üzere toplam 2817 öğrencimiz ile 278 öğretmenimiz Eğitim öğretim yılı 2. Dönemini başarı ile tamamlamıştır.

Tüm öğrencilerimize iyi tatiller dilerken, bütün eğitim öğretim faaliyetlerimizde yanımızda olan kaymakamımıza, okul müdürlerimize, müdür yardımcılarımıza, öğretmenlerimize ve okulda görev yapan tüm personelimize, velilerimize, güvenliğimizi sağlayan güvenlik kuvvetlerimize ve hiçbir maddi beklenti içerisinde olmadan eğitim faaliyetlerimizi halkımızın bilgilerine sunan basın mensubu arkadaşlarıma teşekkür eder, başarı ve mutluluklar diler saygılar sunarım.

Gültekin Ayrıca eğitim-öğretim yılı boyunca yoğun bir tempoda çalışan öğrencilere yaz tatilinde bolca dinlenmeleri, eğlenmeleri ve kitap okumaları tavsiyesinde bulundu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.