• 21 Mart 2023

İlçemiz Hastanesinde Yangın Tatbikatı

Eki 18, 2022

İlçemiz Devlet Hastanesinde yangın tatbikatı gerçekleştirildi.

Olası yangınlara nasıl müdahale edileceği ve ilgili personelin hazır olup olmadığını görmek amacıyla gerçekleştiren tatbikata hastane personeli, Amasya il sağlık müdürlüğü sivil savunma amiri Erkan Öksüz, Merzifon Kara Mustafa Paşa Devlet Hastanesi sivil savunma uzmanı Murat Çoban, Amasya 112 başhekimliği KBRN sorumlusu Derviş Mutlu Öksüz, Gümüşhacıköy TSM sivil savunma amiri Ali Uysal, Gümüşhacıköy Devlet Hastanesi sivil savunma amiri Murat Taşdemir katıldı.

Tatbikat öncesinde hastane personeline Amasya il sağlık müdürlüğü sivil savunma amiri Erkan Öksüz tarafından yangınlar ve müdahale konusunda bilgi verildi.

Senaryo gereği hastane önünde bayılan bir vatandaşa, sağlık ekipleri müdahale ederken, bebek kaçırma ve silahlı tehdit olaylarına müdahale edildi. Ardından Hastane personelince ilk etapta yangın söndürme tüpleriyle müdahale edildi.

İlk müdahalesi sağlık görevlilerince yapılan yaralılar, ambulanslarla çeşitli hastanelere sevk edildi.

Hastane Başhekimi Mümin Sarıkulak, bakanlığın her yıl planladığı şekilde rutin tatbikatın gerçekleştirdiklerini söyledi.

Sarıkulak, bu tür tatbikatlarla eksikleri tespit etme imkanı bulduklarını belirterek, “Herhangi bir olası afet durumunda eksiklerimizi görmek için her yıl yaptığımız bir tatbikattı. Bugün de bunu tamamlayarak herhangi bir eksiğimiz olup olmadığını değerlendirmek istedik. Tatbikatı hayırlısıyla kazasız bir şekilde halletmiş bulunmaktayız.” dedi.

Başhekim Mümin Sarıkulak program sonunda Amasya il sağlık müdürlüğü sivil savunma amiri Erkan Öksüz, Merzifon Kara Mustafa Paşa Devlet Hastanesi sivil savunma uzmanı Murat Çoban, Amasya 112 başhekimliği KBRN sorumlusu Derviş Mutlu Öksüz, Gümüşhacıköy TSM sivil savunma amiri Ali Uysal, Gümüşhacıköy Devlet Hastanesi sivil savunma amiri Murat Taşdemir’e teşekkür belgesi verdi.

5 Görüntüleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir