• 30 Mayıs 2024

İlçe Protokolü, Vatandaşlarla Bayramlaştı

Nis 15, 2024

Gümüşhacıköy’de Ramazan Bayramının 1. günü İlçe Protokolü ve Vatandaşlar Bayramlaştı.

İlçe Kaymakamı Baha Büyükkaymakcı, Ramazan Bayramı’nın coşkusunu vatandaşlarla bir araya gelerek kutladı.

İlçe Protokolü ve halkın katılımıyla gerçekleşen buluşma, Öğretmenevinde gerçekleşti. Kaymakam Büyükkaymakcı, İlçe Protokolü ve vatandaşların bayramlarını tebrik etti.

Kaymakam Büyükkaymakcı, Ramazan Bayramı’nın birlik, beraberlik ve sevgi atmosferini vurgulayarak, Yaklaşık 7,5 aylık bir süreden berri Gümüşhacıköy ilçesinde hizmet ediyorum. Hakikaten böyle iyi niyeti yüksek, teveccühü yüksek muhabbeti bol, iyi insanların olduğu bir ilçede görev yapmış olmaktan öncelikle çok büyük mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum.

Bizlere bu imkanı veren başta devletimize, devlet büyüklerimize şükranlarımı arz ediyorum.

Tabi ramazan ayı birlik ayı, beraberlik ayı bunu da Gümüşhacıköy ilçemizde bu yıl sizlerle birlikte ifa ettik, icra ettik.

Sizlerle beraber olmaktan, sizlerle ramazan ayımızı ifa etmiş olmaktan ben çok büyük mutluluk duyduğumu tekrar tekrar ifade etmek istiyorum.

Rabbim bize nice ramazan aylarına, nice ramazan bayramlarına erişebilmeyi nasip eylesin inşallah. Gümüşhacıköy’de Bu ilk bayramımız hakikaten insanların o sıcaklığını o iyi niyetinin farkındayım hakikaten ilçemiz şu anda hem kalabalık insanlar büyüklerini görmeye geldiler, ahde vefa göstermeye geldiler, böyle iyi niyetli insanların arasında olmaktan da hakka ten çok mutluyuz. Bu duygu ve düşüncelerle dün gece pençe-kilit operasyon bölgesinde bir şehidimiz var şehidimize Allah’tan rahmet diliyorum. Tüm seven ve yakınlarına baş sağlığı diliyorum, memleketimizin başı sağ olsun.  Bu vatanı bu toprakları bize vatan yapan başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere ebediyete intikal etmiş olan tüm şehitlerimize rahmet, tüm gazilerimize uzun ömürlü sağlıklı günler diliyorum. Tekrardan her birinizin Ramazan bayramını en içten dileklerimle kutluyorum. İnşallah nice ramazan aylarına erişebilmeyi mevlam bize nasip eder tekrardan hep beraber bir olup bayramımızı hak ettiği biçimde kutlarız, hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum dedi.

Konuşmasında birlik ve beraberlik mesajı veren Belediye Başkanı Zehra Özyol, ramazan ayı kardeşlik ayı, ramazan ayı paylaşma ayı, bereket ayı,  tokun acı anladığı ay, bir ramazan ayını daha idrak ettik bu gün bayramımızı kutluyoruz. Hepinizin ramazan bayramını en derin duygularımla kutluyorum. Sevdiklerinizle birlikte nice sağlıklı bayramlar diliyorum. Bu gün

Pençe-Kilit operasyon bölgesinde bir şehidimiz var buradan da başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve bütün silah arkadaşlarını ve bütün şehitlerimizi saygıyla rahmetle anıyorum. Nice nice bayramlar diliyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyetinde vatanımız da nazlı nazlı dalgalanan ay yıldızlı bayrağımızın altında birlik ve beraberlik içerisinde nice bayramlar diliyorum, hepinize saygılar sunuyorum dedi.

Bayramlaşmaya, İlçe Kaymakamı Baha Büyükkaymak, Belediye Başkanı Zehra Özyol, İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Kurtcu, Emniyet Müdür V. Komiser Şaban Sağlam, Siyasi Parti temsilcileri, İl Genel meclisi ve Belediye meclis üyeleri, sivil toplum örgütü temsilcileri, ilçe protokolü, köy ve mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

154 Görüntüleme

By Murat