İlçe Protokolü Bayramlaştı

Gümüşhacıköy İlçesinde Ramazan Bayramı dolayısıyla düzenlenen programda ilçe protokolü bayramlaştı.

Ramazan Bayramının 1. günü Saat : 10.00’da  Gümüşhacıköy Öğretmenevi konferans salonunda  düzenlenen bayramlaşma programına, İlçemiz Kaymakamı Ali Cemal Altınöz, Belediye Başkanı Zehra Özyol, daire amirleri, siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının başkanları, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Bayramlaşma programında konuşan Kaymakam Ali Cemal Altınöz, Ramazan Bayramı’na erişmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Kaymakam Ali Cemal Altınöz ; Bu gün bir bayrama daha kavuştuk bizim geleneğimizde önemli  bir yeri olan birlik ve beraberliğin timsali Ramazan Bayramını tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Bayramları seviyoruz.  Her yörenin kendine ayrı has bayram geleneği bayram sabahı var bu günde burada sabahleyin keşkekler yendi herhalde, bizde bu  bayram da  keşkeğin tadına baktık, rabbim bu sofralar etrafında, bu mübarek bayramlar sabahında hep beraber bir araya gelmeyi  nice bayramlarda nasip eylesin diyorum.

 Gümüşhacıköy’de geçirdiğim ilk bayramım inşallah nice bayramlar geçiririz hep beraber burada olmaktan çok mutluyuz. Sizlerle beraber çalışmaktan  çok mutluyuz. Gerçekten Gümüşhacıköy hem şahsa münhasır  şirin bir ilçe, huzur dolu bir ilçe insanları cana yakın çalışması çok güzel bir ilçe  İç Anadolu’nun Amasya’nın incisi bir ilçe burada olmaktan çok mutluluk duyuyorum. Sizlerle beraber olmaktan çok mutluluk duyuyoruz. sizlerle beraber ilçemize güzel işler yapmayı temenni ediyor, nice bayramları hep beraber geçirmeyi diliyor Allaha emanet olun ifadelerine yer verdi.

Katılımcıların Bayramını kutlayan Belediye Başkanı Zehra Özyol;  Bayramın Ülkemize sağlık, bereket, huzur ve barış getirmesini diliyorum, sevdiklerinizle  birlikte nice bayramlar geçirmenizi diliyorum.

Ramazan ayı kardeşlik ayı, Ramazan ayı paylaşma ayı, Ramazan ayı  tokun açı anladığı ay Allah tekrarına erdirsin diyorum. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın, Birliğimiz, dirliğimiz daim olsun diyorum. Ay yıldızlı bayrağımızın altında vatanımızda birlik ve beraberlik içerisinde kardeşçe yaşamayı  nasip etsin diyorum. Buradan bütün şehitlerimizi, başta Türkiye Cumhuriyetinin  Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü silah arkadaşlarını bayrağımız için, vatanımız için canını veda eden bütün aziz şehitlerimizi saygıyla, rahmetle minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum tekrar iyi bayramlar diliyor saygılar sunuyorum diye konuştu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.