• 2 Ekim 2023

İlçe Noteri Yeni Yerine Taşındı

Eyl 20, 2022

Gümüşhacıköy tayin olan Noter Ayşe Şeker, İlçe merkezinde bulunan mevcut yerin yetersizliği sonrası daha geniş alanda, modern bir noter binası kazandırmak ve vatandaşlara daha güzel hizmet etmek için girişimlerde bulunarak yeni Noter binası kiraladı.

İlçemizde yıllardan beri Belediye sitesinde hizmet veren, tüzel ve gerçek kişiler arasında yapılan işlemleri hukuki dayanağa bağlayıp evraklara resmiyet kazandıran “Noter” Gümüş Caddesindeki yeni yerine taşındı. Açılış törenine Kaymakam Ali Cemal Altınöz, Belediye Başkanı Zehra Özyol, Cumhuriyet Savcısı Cihat Atabay ve vatandaşlar katıldı.

Kaymakam Altınöz, Noter Ayşe Şeker’e yeni yerlerinin hayırlı olması diledi.

Noter Ayşe Şeker “açılışımıza katılan ve mazeretleri sebebi ile katılamayıp iyi dileklerini ileten tüm davetlilere, gönderdikleri çiçekler ile açılışımıza renk katan herkese teşekkür ederiz” dedi.

Noter Ayşe Şeker yaptığı açıklamada; Gümüşhacıköy ilçesine Ocak 2022 tarihinde atandığımda; güzel ve huzurlu bir ilçeye geldiğimi gördüm. İnsanların sıcaklığı ve yardımseverliği beni etkiledi. Ancak göreve başladığım eski Noterlik Dairesinin ikinci katta olması nedeniyle yaşlı ve/veya engelli vatandaşların hizmete ulaşımında sıkıntı yaşandığını ayrıca mevcut dairenin büyüklük açısından ve fiziki koşullar bakımından yetersiz kaldığını gözlemledim.

İlk etapta hijyen koşullarını iyileştirmek için mevcut yerimizde tadilat yapmayı amaçladık. Ancak mevcut binada tadilat yapılmasının çok zor ve efektif olmadığı anlaşıldığından Gümüşhacıköy ilçesine yakışır yeni bir noterlik dairesi arayışlarımız başladı ve ne mutlu ki bu çabamız olumlu sonuçlandı.

Tüm ekibimizin olağanüstü gayretleri ile kısa sürede hazırlanan ve kesintisiz çalışmaya başlayan yeni noterlik dairemizde, işlem ilgililerine yakışır şekilde daha ferah ve olumlu koşullarda kamu görevimizi yerine getirmeye devam edeceğiz.

Gümüşhacıköy ilçemize büyükşehir noterlikleri vasfında kurulan yeni dairemizin ilçemize hayırlı uğurlu olmasını dilerim.

Gümüşhacıköy halkına saygıyla sunulur

27 Görüntüleme

By Murat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir