• 30 Mayıs 2024

İkilem Konseri Gençleri Coşturdu

Kas 1, 2022

Gümüşhacıköy Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında sevilen müzik grubu İkilem’i Gümüşhacıköylülerle buluşturdu. Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran binlerce vatandaş unutulmaz bir gece yaşadı.

Bir Sebebi Var, Kaybolurum Gülüşünde, Zamansız Şarkılar ve Geçemem Senden, şarkılarıyla son dönemin başarılı müzik grupları arasında yer alan İkilem, Anadolu Rock müziğin sevilen eserlerini de repertuarına ekleyerek Gümüşhacıköy’de unutulmaz bir zafer coşkusu yaşattı. Konsere özellikle gençlerin ilgisi yoğun oldu. Saatler öncesinden meydanı dolduran gençler, konser boyunca grubun şarkılarına eşlik etti.

Meydanı dolduran binlerce vatandaşı selamlayan Başkan Özyol yaptığı konuşmada, 

Çok değerli Gümüşhacıköy’lü hemşerilerim, Konserimiz için İlçe ve İl dışından gelen sevgili misafirlerimiz, sevgili gençler, Cumhuriyetin kızları, Cumhuriyetin oğulları Gümüşhacıköy Belediyemizin düzenlemiş olduğu Cumhuriyet Konserine, İkilem konserine hoş geldiniz, şeref verdiniz, sefalar getirdiniz.

Sevgili gençler, sevgili hemşerilerim hepinizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun.

 Bayramımız kutlu olsun.

Cumhuriyetimizin 99. yılı kutlu olsun, nice 99 yıllar diliyorum. Sizleri Atatürk’ün yolunda, ilimin ışığında, bilimin ışığında saygıyla sevgiyle selamlıyorum.

Sevgili gençler bu topraklarda Atatürk ölmez, Cumhuriyet yenilmez, bizler çok şanslıyız çocuklara bayram hediye eden Atatürk’ümüz var, siz gençlere Cumhuriyet armağan eden Atamız var ve biz kadınlara seçme ve seçilme hakkını veren medeni kanunla erkekle kadını eşit kılan bir Mustafa Kemal’imiz var. Mustafa Kemal Atatürk bir kadın devrimcisidir. Medeni saydığımız Avrupa ülkelerinden önce tüm kadınlara seçme seçilme hakkını vermiştir.

Bir kadın Belediye Başkanı olarak sizlerin huzurunda bulunuyorsam ben bunu Atama borçluyum.

Doğduğum topraklara hizmet ediyorsam bunu atama borçluyum.

Bu borcumuz için her zaman şükranlarımızı sunuyoruz.

Bizler Ay yıldızlı Bayrağımızın altında birlik ve beraberlik içinde kardeşçe yaşamayı söz

verdik. Bu güne kadar nasıl yaşadıysak bundan sonrada hep birlikte yaşamayı Yüce mevlamdan niyaz ediyorum. Allah birlik ve beraberliğimiz bozmasın diyorum.

Bizlere bu cennet vatanı veren, Cumhuriyetimizi kuran ve bu güne kadar vatanımız için, bayrağımız için canını feda eden bütün aziz şehitlerimizi, başta Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önderimiz Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e, silah arkadaşlarına, vatanımız için, bayrağımız için canını feda eden bütün aziz şehitlerimizi saygıyla sevgiyle minnetle anıyoruz, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

Yaşasın Cumhuriyet, Yaşasın Atatürk, sizler oldukça, bizler oldukça Cumhuriyet ilelebet sürecektir gençler, egemenlik kayıtsız şartsız milletindir diyoruz.

Sevgili gençler yine sözlerimi temennilerimle bitiriyorum, anaların ağlamadığı, insanların öldürülmediği, çocukların yatağa aç girmediği, kadın cinayetlerinin durduğu, çocuk istismarlarının olmadığı, savaşların son bulduğu birlik ve beraberlik içerisinde yaşayacağımız, demokrasinin, adaletin hakim olduğu aydınlık yarınlarda görüşmek üzere diyorum.

İyi konserler ve Cumhuriyete yakışan coşkulu bir şekilde İzmir marşıyla hep birlikte Cumhuriyet coşkusunu yaşayacağız.

Yaşasın laik Türkiye Cumhuriyeti, Ne mutlu Türküm diyene. Tekrar Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.  İyi ki varsınız, iyi ki beraberiz hep birlikte Cumhuriyetimizi savunmaya, korumaya son nefesimize kadar devam edeceğiz. Saygılar sunuyorum.        

Belediye Başkanı Zehra Özyol konser sırasında gençlerin yoğun ilgisi ile karşılaştı. Başkan Özyol ile selfie yapan gençler, konser için Başkan Özyol’a teşekkür etti. Konser sonunda Belediye Başkanı Zehra Özyol, grup üyelerine çiçek takdim etti.

Konser havai fişek gösterileriyle son buldu.

1.173 Görüntüleme

By Murat