• 18 Nisan 2024

Hiç Kimse Olası Seçim Yenilgisine Kılıf Aramasın!

Ara 28, 2023

CHP’den Gümüşhacıköy Belediye Başkan Aday Adayı olan Hasan Topal, Aday belirlemedeki çalışmalara değindi. 

Topal yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi.

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerinde partimizden Gümüşhacıköy Belediye Başkanlığı için adaylık başvurumu yaptım. Benimle birlikte mevcut belediye başkanı da dâhil 7 arkadaşımız aday adayı oldu.

Genel Merkezimize hem kendimi tanıtmak, hem de onların ilçemiz hakkındaki görüşlerini almak için bir dizi ziyaretlerde bulundum. Bu ziyaretlerde yeni seçilecek belediye başkanının belirlenmesi konusunda; öncelikle mevcut belediye başkanının performansının değerlendirileceğini, performans değerinin   % 60- % 65 olması durumunda mevcut belediye başkanı ile devam edeceklerini, mevcut belediye başkanının performansının yeterli bulunmaması durumunda diğer aday adayları arasında ÖN SEÇİM yapılacağı bize söylendi. 

Ayrıca CHP Gümüşhacıköy İlçe Başkanlığımızın oy birliği ile almış olduğu ÖN SEÇİM kararı hem bizlerde hem de CHP seçmeninde Gümüşhacıköy’de ÖN SEÇİM yapılacak kanısı oluşturdu.

08.12.2023 tarihinde PM üyemiz Sayın Yalçın GÖRGÖZ ve CHP Ankara Milletvekilimiz Sayın Aliye TİMİSİ ERSEVER’den oluşan ilçemizde saha çalışması yapmış, rastgele girdikleri iş yerlerinde ve sokakta karşılaştıkları ve rastgele seçtikleri insanlarla görüşmüştür. Yapılan saha çalışmasında Gümüşhacıköy Halkının mevcut belediye başkanından memnun olmadığı görülmüş ve raporlara bu şekilde yansımıştır. Saha çalışması sonrasında parti binamızda yapılan toplantıda Sayın Yalçın GÖRGÖZ Gümüşhacıköy’de mutlaka ÖN SEÇİM yapılması gerektiğini ve raporda bunu belirteceğini söylemiştir.

Biz bu çalışmalar ışığında ilçemizde ÖN SEÇİM yapılacağını beklerken 16.12.2023 tarihinde İl başkanı İlker Küp başkanlığında 7 aday adayının hazır bulunduğu bir toplantı gerçekleştirilmiştir. Bu toplantıda aday adayı sayısının çok olmasının sıkıntı yarattığını aramızda bir mutabakat olup olmayacağını sordular. Bizlerde İlçe Başkanlığının almış olduğu ÖN SEÇİM kararının uygulanmasını, Genel Merkezimizden gelen heyetin raporunda mevcut başkandan olan memnuniyetin ne kadar olduğunu sorulmasını istedik. İl başkanı bizlere kararımızı vermemiz için 18.12.2023 Pazartesi günü saat 11.00’e kadar süre vermiştir.

18.12.2023 Pazartesi günü bizler mevcut belediye başkanı hariç diğer 6 aday adayı ile ilçe başkanımız Ayhan KAYNAR’ın başkanlığında toplandık. 16 Aralık 2023 tarihinde aldığımız kararı tekrar ettik. Genel Merkezimizin yaptığı değerlendirme sonucu mevcut başkanın performansı %60-%65 arasında ise devam etmesini, yok değil ise diğer 6 aday adayı arasında ÖN SEÇİM yapılmasını; şayet ÖN SEÇİM yapılmaz ise 6 aday adayı arasında yapılacak atamaya karşı olmadığımızı, hepimizin atanacak adayın yanında olacağımızı söyledik.        

6 aday adayı arkadaşımızla aldığımız bu kararın hemen sonrası 19 Aralık Salı günü halkımızdan telefonlar gelmeye başladı. 0216 212 50 69 numaralı bir telefondan arandıklarını ve anket yapıldığını, ancak bir kısım yurttaşımız ise telefonlarında 0216 212 50 69 numaralı hat arayınca OLASI DOLANDIRDICILIK yazdığını ve telefonlarının bu şüphe ile SPAM’a attığını ve görüşemediklerini söylediler. Yaptığımız araştırma sonucu bu numaranın bir vergi numarasına bağlı olmadığını, dolayısıyla da herhangi bir anket firmasına ait olmadığını öğrendik. Ayrıca gerçek verileri ve gerçek sonuçları talep edilmesine rağmen tarafımıza bilgi verilmemiştir. Bilimsel bir dayanağı olmayan, sonuçları paylaşılmayan bu yöntem asla anket olamaz ve asla kabul edilemez.

Yapılan anketin son derece şaibeli olduğu ortadayken 21.12.2023 Perşembe günü Cumhuriyet Halk Partisi PM toplantısında Gümüşhacıköy Belediye Başkan adayı olarak Zehra ÖZYOL’un belirlendiğini öğrendik. Parti Meclisinde ” Gümüşhacıköy’de ÖN SEÇİM yapılacaktı” şeklindeki itirazlara, yapılan ankette mevcut başkanın performansının % 54 olduğu şeklinde cevap verilmiştir.

BU KARAR İLE:

Genel Merkezimizin 07.12.2013 tarih, 2023/1685 sayı ve Aday Belirleme Yöntemleri Hakkındaki yazısı İlçe başkanlığının OY BİRLİĞİ ile almış olduğu ÖN SEÇİM kararı

İlçe merkezimizde çalışma yapan PM üyesi Sayın Yalçın GÖRGÖZ ve Sayın Aliye TİMİSİ ERSEVER’in tuttukları ÖN SEÇİM yapılmalıdır kararı

PM üyesi Sayın Yalçın GÖRGÖZ başkanlığında ilçe başkanlığında yapılan toplantıda eski ilçe başkanlarının, eski belediye başkanlarının ve parti ileri gelenlerinin ısrarla ÖN SEÇİM yapılsın istekleri

6 aday adayının görüşleri

Ve Gümüşhacıköy’deki Cumhuriyet Halk Partili yurttaşlarımızın istekleri

YOK SAYILMIŞTIR.

Bütün bu yapılanlara rağmen biz kişilerin değil Cumhuriyet Halk Partisinin birer neferi olarak çalışacağız.

Kendi desteklediği aday adayının ismi açıklanmaz ise açıktan karşı tarafın adayına oy vereceğini söyleyenler gerek sosyal medyadan ve gerekse bazı mecralardan insanları mesnetsiz ve dayanaktan yoksun olarak suçlamaya başlamışlardır.

HİÇ KİMSE OLASI BİR SEÇİM YENİLGİSİNE KILIF UYDURMASIN, GÜNAH KEÇİSİ ARAMASIN.

BİZ DÜNDE CUMHURİYET HALK PARTİLİYDİK, BUGÜN DE CUMHURİYET HALK PARTİLİYİZ, YARIN DA CUMHURİYET HALK PARTİLİ OLACAĞIZ.

636 Görüntüleme

By Murat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir