• 18 Nisan 2024

Haksız Rekabete Maruz Kalıyoruz

Şub 19, 2024

Bağımsız Belediye Başkan Adayı Filiz Demirel Taşcıoğlu, haksız rekabete maruz kaldığını dile getirdi.

İlçemiz Kaymakamı Sn Baha BÜYÜKKAYMAKÇI başkanlığında yapılan yerel seçimler koordinasyon toplantısında, ilçemizde bulunan bütün siyasi partilerin temsilcileri ve bağımsız adayların temsilcilerinin tamamı, yeniden aday gösterilen mevcut başkanın Belediyemizin personelini mesai saatleri içerisinde görevlendirmek dahil bütün Belediye imkanlarını kendi propagandasını yapmak için seferber ettiğini ve bu durumun hem haksız rekabete neden olduğunu aynı zamanda seçim kanunları ve etik kurallara da aykırı bir durum oluşturduğunu söylediler.

Taşçıoğlu, seçim çalışmaları esnasında edindiğimiz bilgilere göre mevcut başkanın yüzlerce kişiye iş vaadinde bulunduğunu ve bunun gerçekleşmesinin mümkün olmadığını bildirmiştir.

Belediyelerin iş sahalarının açılması için iş insanlarını teşvik etmek, onları cesaretlendirmek ve ihtiyaç duydukları her türlü altyapı hizmetlerini sağlamak yönünde sorumluluğu olduğunu bildirmiştir. Taşçıoğlu İki dönem başkanlık yapan bir adayın ilçemiz halkına sunacağı yatırımlara dair kabul gören projelerinin olmayıp, gerçekçi olmayan iş vaadleri ile seçim propagandası yapması, hizmet etme makamı olan Belediyeye bakış açısını ve vizyonunu ortaya koymaktadır dedi.

Taşcıoğlu, yaptığı açıklamada, “Demokratik bir seçim süreci yaşanması gerekirken, maalesef haksız rekabetle karşı karşıyayız dedi. Mantık ve muhakeme yeteneği yüksek olan halkımızın yapılanların farkında olduğunu, bu tür haksız rekabet yapanlara itibar etmeyeceğini memnuniyetle görmekteyim dedi.

256 Görüntüleme

By Murat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir