Gümüşhacıköylü Güreşçi Milli Takımın Başarısı İçin Ter Dökecek

İlçemizde yetenekleri güreş antrenörleri tarafından keşfedilen Alper Turan, müsabakalarda aldığı derecelerle milli takıma yükselme başarısı gösterdi. 

İlçemiz Gençlik ve Spor İlçe Müdürülüğünde görevli güreş antrenörü Ziya Kambur ve Okul beden eğitimi öğretmeni Mücahit Ünal tarafından yetenekleri keşfedilen Alper Turan, Türkiye şampiyonalarında çeşitli dereceler elde etti.

Bu başarılarla dikkati çekerek milli takıma seçilen sporculardan Alper Turan 2020 U15 Avrupa Şampiyonası öncesi hazırlık kampına çağrıldı.

Uluslararası müsabakalarda milli takımın başarısı için ter dökecek güreşçi, hazırlıklarını beden eğitimi öğretmeni Mücahit Ünal ve Güreş Antrenörü Ziya Kambur gözetiminde sürdürüyor.

Kambur; “Amacımız Gümüşhacıköy’ün  sporla anılması”

Ziya Kambur, gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada, ilçe güreş takımını çalıştırdığını ve bu sene kentten milli takıma sporcular kazandırdıklarını söyledi.

Milli takıma sporcu kazandırmanın gururunu yaşadıklarını dile getiren Kambur, “Amacımız Gümüşhacıköy’ün sporla anılması ve spor faaliyetlerinin daha fazla artması. Derece yapan sporcumuz Alper Turan 2020 U15 Avrupa Şampiyonası öncesi milli takımın hazırlık kampına davet edildi.” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir