Gümüşhacıköy Sevdalıları Buluştu

Gümüşhacıköy’de ilk, orta ve liseden mezun olan sınıf arkadaşları, 55 yıl sonra yeniden buluşmanın heyecanını yaşadı.
40 yakın arkadaşın bir araya geldiği buluşmada hasret giderip bol, bol sohbet ederek, eski günleri andı.
Gümüş Dedekorkut piknik alanında 50-55 yıldır birbirlerini görmeyen okul arkadaşları buluştu.

Türkiye’nin her köşesinde görev yapmış, emekli olmuş Gümüşhacıköy sevdasını yüreğinde taşımış arkadaşlar, dostlar ve devreler buluşması gerçekleşti.

Program sonunda eski arkadaşlar günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.
Yıllar sonra arkadaşlarıyla bir arada olmaktan mutlu olduğunu söyleyen Organizasyonu düzenleyen Metin Dilsiz, M. Orhan Güven, İsmet Sun ve Muammer Culduz yaptığı açıklamada, buluşma fikrinin ortaya atılmasıyla herkesin heyecanlandığını belirterek, hemen hemen tüm dönem arkadaşlarımıza ulaşıp kendilerini kısaca bilgilendirdikten sonra gurubumuza ekledik. İlk buluşmayı bu yıl yaptık. Yıllar sonra bir arda olmanın mutluluğunu ifade etmekte zorlanıyorum. “dedi.
Buluşma ile ilgili görüşlerini sundular,

Mehmet Taşan: Arkadaşlarla olmaktan çok mutlu olduk, Mustafa Sildir; Arkadaşlarımıza çok teşekkür ederiz, Şahin Aslan; Gümüşhacıköy her zaman kalbimizin içinde, Refik Çakıcı; Genç ihtiyarlar her zaman beraberler, Mustafa Yargül; arkadaşlarla birlikte olduk, İsmet Sun; Gelen arkadaşlara teşekkür ederiz, her yıl yapmak dileğiyle, Kemal Özdemir; Gelen arkadaşlarla özlem giderdik, Ekrem Acar; İleride daha detaylı kutlamak dileğiyle, Mümtaz Çınar; Memleket ve arkadaş özlemini giderdik, Nazmiye Özkoparan; Çok memnun olduk, Ferdane Özdemir ; Her şey için teşekkür ederiz, Sevim Sun;Tanışmaktan mutlu olduk, Semra Güven ; çok güzel gün geçirdik. Aysel Taşan; burada sohbet etmek tanışmaktan mutlu olduk, Metin Dilsiz; arkadaşlarla birlikte olmaktan çok mutlu olduk. M. Orhan Güven; Türkiye’nin her köşesinde gelen arkadaşlara bu güzel günü yaşadık.

Recep Yazıcı; Gümüşhacıköy sevdalılarla buluştum çok güzel iki gün geçirdik. Eyüp Yaman; arkadaşlara saz dinletisi icra ettim çok mutlu oldum.

Muhterem Büyük; emeği geçen herkese teşekkür ederim. seneye buluşmak dileğiyle 01-02 Ekim 2022 tarihinde Gümüşhacıköy sevdalılarıyla buluşmak üzere karar alındı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir