• 23 Temmuz 2024

Gümüşhacıköy Hasan Coci Anadolu Lisesi Öğrencileri Ankara’yı Gezdi

Kas 20, 2023

Gümüşhacıköy Hasan Coci Anadolu Lisesi öğrencileri, 17-19 Kasım tarihleri arasında Ankara’yı gezdi. Geziye 120 öğrenci ve 10 öğretmen katıldı.

Öğrenciler, Ankara’da Anıtkabir, TBMM, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Ankara Kalesi, Etnografya Müzesi, Rahmi M. Koç Müzesini ziyaret etti.

Gezi kapsamında öğrenciler, Türkiye’nin başkentinin tarihi ve kültürel zenginliklerini yakından görme fırsatı buldu. Ayrıca, Ankara’nın modern yüzüne de tanıklık ettiler.

İlçemiz Kaymakamı Baha Büyükkaymakcı Organizasyonda emeği geçen Tüm Kurumlara ve ilçemizde faaliyet gösteren esnaf ve iş insanlarına teşekkür ederek Bundan sonrası için yapılması planlanan organizasyonlar için Gümüşhacıköy Kaymakamlığı olarak Bütün öğrencilerimizin yanındayız dedi.

    Öğrenciler, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş değerlerine daha yakından tanıklık etmek ve tarih bilincini güçlendirmek amacıyla gerçekleştirilen bu özel ziyarette, Anıtkabir’in tarihi atmosferini soluyarak, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’e olan minnet ve şükran duygularını dile getirdi.

Gezi hakkında açıklama yapan Gümüşhacıköy Hasan Coci Anadolu Lisesi Okul Müdürü Cüneyt Gümüş, “Öğrencilerimiz için Ankara gezisi oldukça verimli geçti. Ankara’nın tarihi ve kültürel zenginliklerini yakından görme fırsatı buldular. Ayrıca, Ankara’nın modern yüzüne de tanıklık ettiler. Bu gezi, öğrencilerimizin hem kültürel hem de sosyal gelişimlerine önemli katkı sağladı” dedi.

Gümüş, geziye katılan öğrencilere ve öğretmenlerine teşekkür etti.

885 Görüntüleme

By Murat