GÜMÜŞHACIKÖY’ de Evime en yakın okul Geleceğimi Kurtarır.

Üniversite sınavında başarılı olan öğrencilerimizden Ceyda Kurşun (Kırıkkale Üniversitesi/Tıp Fakültesi), Betül Sena Cürebal (İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa/Veterinerlik Fakültesi), Sinem Karadaş (Ordu Üniversitesi/Türkçe Öğretmenliği), Burak Davulcu (Kafkas Üniversitesi/Türkçe Öğretmenliği), Berkay Gül (Ondokuz Mayıs Üniversitesi/Makine Mühendisliği), Sinem Aydın (Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi/Sosyal Bilgiler Öğretmenliği), Taha Gedik (Bartın Üniversitesi /Sınıf Öğretmenliği), Esma Uysal (Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi/Psikoloji), Onur Kılınç (Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi/Tarih), Zeliha Gül Kaçmaz (Sinop Üniversitesi/Sosyal Bilgiler Öğretmenliği), Sılanur Tuz (Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi/İslami İlimler), Umut Yılan (19 Mayıs Üniversitesi/Tarih), Saniye Erdoğan (Düzce Üniversitesi/Makine Mühendisliği), Kutay Toy (Samsun Üniversitesi/Sağlık Yönetimi), Fatmanur Meletli (Hitit Üniversitesi/Sağlık Yönetimi), Melisa Aktürk (Gümüşhane Üniversitesi/Beslenme ve Diyetetik), Emine Sude Akkaya(Karabük Üniversitesi/Uluslararası İlişkiler), Begüm Kılıçaslan (Aydın Adnan Menderes Üniversitesi/Tarım Ekonomisi), Nisanur Altemir (Çankırı Karatekin Üniversitesi/Bilgi ve Belge Yönetimi), Büşra Melike Tuzcu (Sivas Cumhuriyet Üniversitesi/Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri), Ayça Şahinkaya (Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi/Arkeoloji) alanlarında yükseköğrenime devam etmeleri bizleri onurlandırmıştır.

İlçe geneli ortaöğretim okullarımızdan 40 öğrencimiz 2 yıllık Yüksek öğretim programına, 23 öğrencimiz ise 4 yıllık Yüksek öğretim programına dahil olmuşlardır.

Bilindiği gibi Gümüşhacıköy’ümüzde özel okul ve İlçemiz genelinde sınavla lise eğitimine devam eden okulumuzun olmayışından kaynaklı olarak 8. Sınıftan mezun olan en iyi öğrencilerimizi komşu ilçe ve illere uğurlamaktayız. Durum böyle olmasına rağmen 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı YKS sınavında ilçemizin adının üst perdeden duyuran öğrencilerimize iyi örnek olmalarından dolayı şükranlarımızı sunuyoruz. Adrese kayıtlı bir üst kuruma yerleşen öğrencilerimiz Gümüşhacıköy de eğitimin ne denli başarılı olduğunun kanıtını ilk yıllarda göstermişlerdir.

Eğitimin bir bütün olduğunu savunarak okul öncesinden yükseköğretime kadar bıkmadan usanmadan eğitim kapasitemizi en üst düzeyde kullanarak çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Bu süreçte gençlerimizin sürekli olarak yanında olan fedakâr ailelerimize, kıymetli öğretmenlerimize ve okul idarelerimize teşekkür ediyorum.

Sevgili Genç Kardeşlerim! Yeni bir hayata yelken açtığınız bu süreçte daha nice başarılara imza atacağınızdan hiç şüphem yok.

Birlikte başarıyoruz.

Ercan Gültekin

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir