Geleceğin Yıldızlarını Yetiştiriyor

İlçemizde güreş antrenörlüğü yapan Ziya Kambur, Gümüşspor kulübünde geleceğin yıldızlarını yetiştiriyor.

Kambur 2012 yılında bu güne kadar yaz kış demeden çalıştırdığı genç sporcularıyla kısa sürede önemli başarılar elde etti. Spor kulübü sayesinde gençleri kötü alışkanlıklardan uzaklaştırdığını ifade eden Kambur, “Yetiştirdiğim birçok sporcu, Türkiye şampiyonalarında dereceye girmeyi başardı” dedi.

Ziya Kambur Kimdir;

Gümüşspor Kulübü Güreş Antrenörü Ziya Kambur 9 yaşında Hamamözü’nde başlayan güreş kariyerine sonrasında Amasya Güreş Eğitim Merkezine geçerek devam etti. Orta ve lise öğrenimlerini Amasya’da tamamladı. Yüksek öğrenimine Konya Selçuk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği programında tamamlayan hocamız bu süreçte güreşten de hiç kopmadı. Aktif güreşçilik kariyeri boyunca sırasıyla Yıldızlar, gençler, büyükler Türkiye şampiyonlukları ve daha bir çok dereceler elde etti. Ülkemizde ulusal çaplı birçok organizasyonun yanı sıra Uluslararası organizasyonlarda milli mayoyu terleten Kambur 2012 yılında aktif güreş hayatına son verip antrenörlük kariyerine başladı. En büyük destekçim ve ağabeyim dediği Hasan Davulcu’nun da isteğiyle kariyerini ilçemiz Gümüşhacıköy de devam ettirmeye karar vererek Gümüşhacıköy Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğündeki görevine başladı. Başta ilçemiz güreşine ve Ülkemiz güreşine;

1 Yıldızlar Dünya 3’lüğü

2 Minikler Avrupa 3’lüğü

11 Türkiye Şampiyonluğu

4 Türkiye 2’liği

5. Türkiye 3’lüğü ve sayamadığımız bölgesel dereceler kazandırdı.

Hedefinin Allah kısmet ederse ilçemiz ve ülkemiz Güreşini Avrupa, Dünya ve Olimpiyat şampiyonalarında temsil edecek güreşçiler yetiştirmek olarak özetleyen hocamıza Gümüşspor Kulübüne ve ülke güreşine verdiği hizmetlerden ötürü teşekkür eder, kariyerinde nice başarılar dileriz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir