• 2 Ekim 2023

Gaziler Onuruna Yemek Verildi

Eyl 27, 2022

İlçemiz Kaymakamlığı tarafından 19 Eylül Gaziler günü nedeniyle Şehit yakınları ve Gaziler Onuruna yemek programı düzenlendi.

Dede Korkut Parkında düzenlenen yemeğe Kaymakam Ali Cemal Altınöz, Belediye Başkanı Zehra Özyol, İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Kurtcu, Emniyet Müdür Vekili Şaban Sağlam, daire amirleri ile şehit ve gazi aileleri katıldı.

Yemekte konuşan Kaymakam Altınöz şunları kaydetti: hep en sona bıraktığımız, şükran duygusunu bu sefer en başta ifade etmek istiyorum. En büyük gazimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere edebiyete intikal eden tüm gazilerimizi özlemle, minnetle, şükranla anarken, bu gün burada bir arada olduğumuz gazilerimizin de 19 Eylül gaziler gününü en içten dileklerimle kutluyorum. Gazilerimiz bizlerin yaşayan anıları kazandığımız o şanlı zaferlerin en canlı tanıkları şahitleri en somut göstergeleri. Allah onları başımızdan eksik etmesin. Bu vatan kolay kazanılmadı. Hala nice nice genç kardeşlerimiz bu vatanı savunmak için bizlerin huzur ve refahı için canlarını feda ediyorlar. Göreve başladığımız günden itibaren tüm şehit yakınlarımızı ve gazilerimizi ziyaret ederek bir nebze de olsa onların gönüllerini almaya çalıştık. Bir nebze de olsa minnet duygumuzu ifade etmeye çalıştık. Ne yaparsak yapalım onların hakkını ödeyemeyiz. Bundan sonrada şehit yakınlarımız ve gazilerimizle her zaman bir arada olacağız. Davetimizi kırmayarak buraya gelerek bizleri onur’a ettiğiniz için hepine tekrardan teşekkür ediyor 19 Eylül gaziler gününüzü kutluyorum dedi.

Gaziler günün kutlayan Belediye Başkanı Zehra Özyol konuşmasında, 19 eylül 1921 yılında Atatürk’ümüze gazilik unvanın ve mareşal rütbesinin verildiği gündür. 101 yıl olmuş ve 101. yılını kutluyoruz. Vatanımız için bayrağımız için canını feda eden başta Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Ulu Önderimiz Baş Komutan Mustafa Kemal Atatürk’ü silah arkadaşlarını Vatanımız için bayrağımız için canını feda eden bütün aziz şehitlerimizi kefensiz şehitlerimizi bu güne kadar edebiyete intikal etmiş gazilerimizi saygıyla ve minnetle anıyoruz. Yaşayan gazilerimize de sağlık sıhhat afiyet diliyoruz dedi.

Masaları dolaşarak sohbet eden Kaymakam Altınöz, yemeğin ardından, Belediye Başkanı Özyol ile birlikte şehit aileleri ve gazileri tek tek uğurladı.

326 Görüntüleme

By Murat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir