Erasmus+ Stratejik Ortaklık Projemizin İlk Hareketlilik Toplantısı Yapıldı

Gümüşhacıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde gerçekleştirilen Erasmus+ KA226 projesi olan Contemporary Teaching and Learning Techniques for Distance Education isimli proje ilk hareketliliğini Amasya/Gümüşhacıköy İlçesinde gerçekleştirerek başlamıştır.

Uzaktan eğitimde çağdaş öğrenme ve öğretme yöntemlerini içeren stratejik ortaklık projesine Polonya Romanya ve Portekiz’den katılımcılar iştirak etmişlerdir. Ayrıca projede Türkiye’den Anadolu Üniversitesi ve Fikri Tesisat Eğitim Ve Danışmanlık Ltd Şti den katılımcılar yer almaktadır.

Hareketliliğin birincisi 25 Ekim 2021 tarihinde Gümüşhacıköy Öğretmenevi Toplantı odasında gerçekleştirilen açılış programı ile başlamıştır. Toplantıda İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gültekin projenin online eğitimde uluslararası iyi uygulamaların transferini içerdiğini ve ilçemizde gerçekleştirilen hareketliliğin 2 gün süreceğini belirtmiştir. Projenin uzaktan eğitim sürecine profesyonel destek vereceğini ve öğrenmenin çeşitlendirilmesine katkı sunacağını ifade etti. Eğitimler ve çalışma performanslarının ardından sertifika töreni gerçekleşti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir