• 2 Ekim 2023

Engelsiz Kütüphanenin Açılışı yapıldı

Ara 7, 2021

İlçemiz Halk Kütüphanesi’ne GÜMYAD Katkılarıyla Kazandırılan Engelsiz Kütüphane’nin Açılışı Yapıldı.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Gümüşhacıköy İlçe Halk Kütüphanesi bünyesine kazandırılan “Engelsiz Kütüphane” açılışına Kaymakamımız Ali Cemal Altınöz, Belediye Başkanı Zehra Özyol, GÜMYAD Yönetim Kurulu Başkanı Sadiye Çelik, CHP 24. Dönem Amasya Milletvekili Ramis Topal, Siyasi Parti temsilcileri, İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Mustafa Barbak, kurum müdürleri ve davetliler katıldı.

Öncelikle engelli bireylerimizin engellerini ortadan kaldırmaya yönelik; bireysel ve yaşam boyu öğrenme çabalarını desteklemek, kütüphane kullanım alışkanlığını yaratmak, okuma kültürünü geliştirmek, kültürel mirasa, sanata ve bilime karşı duyarlılık oluşturmak ve toplumun her yaş ve her kesimine bu yönde fırsat eşitliği yaratarak vizyonuyla hizmete sunulan “Engelsiz Kütüphane” açılışında konuşan Kaymakam Ali Cemal Altınöz;

“Engelli vatandaşlarımızın sosyal hayatın içerisinde etkin olarak yer almaları, günlük yaşama engelsizce katılmaları, toplumla bütünleşmeleri, fırsat eşitliğine sahip olmaları için çok ciddi düzenlemeler hayata geçirilmektedir. Kapsayıcılık ve katılımcılık prensibine dayanan bir anlayış doğrultusunda oluşturulan kütüphanemizin engelli bireylerimizin hizmetine açılması bizleri memnun etmiştir. Kütüphanemizin hizmete açılmasında emeği olan Gümüşhacıköy İlçesi ve Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (GÜMYAD) ve diğer kuruluş ve sivil toplum örgütlerimize şükranlarımızı sunarız” Dedi.

Belediye Başkanı Zehra Özyol ise 3 Aralık Dünya Engelliler gününde engelsiz bir yaşam diliyoruz ve engelsiz kütüphane salonunun emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

GÜMYAD Yönetim Kurulu Başkanı Sadiye Çelik de Sadece yaşamak yetmez yaşatmak içinde buradayız. Bütün faaliyetlerimizde kişi odaklı değil, insan odaklı insana dokunan faaliyetleri yapmak için GÜMYAD’da görev almış bulunmaktayız. GÜMYAD 30. yılında 91 yılından bu yana insana dokunan faaliyetlerle geçmişte olduğu gibi gelecektede varlığını sürdürmeye devam edecektir. Bugün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü şahsımda bir engelli adayı olarak engellilerin ne gibi zorluklar yaşadıklarının farkındayız. GÜMYAD ailesi olarak bu kütüphanenin kitaplarıyla, mobilyalarıyla, badanasıyla inşaatıyla Başta Gümüşhacıköy Kaymakamlığımız, İlçe Halk Kütüphanesi Müdürümüz, CHP Amasya 24. Dönem Milletvekili Ramis Topal’ın da katkılarıyla Gümüşhacıköy Halkına GÜMYAD’ta hayırlı uğurlu olsun.

Konuşmaların ardından İlçe Müftüsü Adem Ayrancı tarafından dua edilerek “Engelsiz Kütüphane” hizmete açılmıştır.

37 Görüntüleme

By Murat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir