Engelliler Yararına Gece Düzenlendi

İlçemizde Abla Kardeş Mavi Kapak kampanyasını başlatan Nazlı Damlar ve Kardeşleri 3 Aralık Dünya Engelliler günü nedeniyle engelliler yararına gece düzenlendi.

Düzenlenen Geceye İlçe Kaymakamı Ali Cemal Altınöz, Belediye Başkanı Zehra Özyol, İlçe Jandarma Komutanı Aziz Bektaş Kaymak, Emniyet Müdürü Bayram Delak, 24. Dönem CHP Amasya Milletvekili Ramis Topal, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları ve vatandaşlar katıldı.

Gecede Konuşma Yapan Belediye Başkanı Zehra Özyol, Bu anlamlı yardım gecesinde hep birlikteyiz. Abla Kardeş Mavi Kapak Projesiyle, 3 Kardeş yola çıktı. Küçük gönüller küçük kalpler, büyük gönüllere gitti ve büyük yardımlar yaptılar. Emekleri için çok teşekkür ediyorum. Nazlı Damlar ve kardeşleri yardımlarına devam ediyorlar. Bu akşam da bizleri bir araya getirdiler. Burada herkesin çok emeği var hakikaten. Bu geceye hepiz katkılarımızla daha da anlamlı kılacağız. 3 Aralık Dünya Engelliler ve engelli kardeşlerimize de engelsiz bir yaşam diliyoruz. Bizlerde şehri emin olarak belediye başkanı olarak üstümüze düşen kardeşlerimize yardım olarak engellilere engelsiz bir yaşamı sunmada üzerimize düşen her şeyi yapmak boynumuzun borcu. Sayın kaymakamımız başta olmak üzere buradaki herkes ayrı ayrı destek oldunuz. İl dışından gelen sivil toplum örgütleri var. Tepinize katılımlarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum.

İlçe Kaymakamı Ali Cemal Altınöz, bu 3 kıymetli kardeşimizin yapmış olduğu üstlenmiş olduğu sosyal sorumluluk projesinin en büyük takdiri tebriki hak ettiğini düşünenlerden bir tanesiyim. Bu 3 güzel kardeşimiz, bu 3 güzel yürek üzerlerine almış oldukları büyük sorumlulukla kendilerini tanımayan birçok insanla gönül bağını kurmuş oldular onlara yardımcı olmuş oldular. Ve bunu henüz küçük yaşlarına rağmen yaptılar. Ben yaptıkları yapacaklarının teminatıdır diyerek, bu güzel kardeşlerimizin yollarının açık olmasını temenni ediyorum. Gerçekten bunların yapmış olduğu bu güzel çalışmayı görünce benimde ülkemizin gençliğine dair umutlarım kabardı, gözlerim yeşerdi. Yollarının açık olmasını temenni ediyorum bizde elimizden geldiğince görevde bulunduğumuz süre içerisinde bu projeye elimizden gelen tüm imkanlarla katkı sağlamaya devam edeceğiz.

Abla Kardeş Mavi Kapak kampanyasını başlatan Nazlı Damlar ise 1 yıl önce 3 kapak ile başladığımız kampanyamız büyüyerek 300 milyon mavi kapağa ulaştı. Vermiş olduğunuz destekler için hepinize çok teşekkür ediyorum. 3 Aralık Dünya Engelliler gününde engelliler yararına düzenlenen gecemize hepiniz hoş geldiniz.

Programda SMA tip 1 Hastası Ela Beyazgül için de çekiliş yapıldı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.