Cüneyt Baba Etkinliği Görülmeye Değerdi

Gümüşhacıköy Kırca Köyü Cüneyt Baba Kültür ve Dayanışma, Güzelleştirme ve Tanıtma Derneği tarafından Cüneyt Baba Türbesi mevkiinde Kültür Etkinliği yapıldı.

Gurbet ve sıladaki vatandaşların buluştuğu etkinlikte vatandaşlar piknik yaparak gönüllerince eğlendi.

24 Temmuz 2022 Pazar günü Cüneyt Baba Türbesi Mevkiinde yapılan etkinliğe Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlandı. Konuşmasında katılımcılara teşekkür eden Dernek Başkanı Battal Gökmen; Sayın değerli misafirlerimiz cümleten hoş geldiniz bu sen 10. etkinliğimiz yapıyoruz herkese iyi eğlenceler diliyorum dedi.

İlçemiz Belediye Başkanı Zehra Özyol, CHP Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer birer konuşma yaptı.

Etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür eden Belediye Başkanı Zehra Özyol Kırca Köyü Cüneyt Baba Derneği tarafından bu yıl 11’incisi düzenlenen etkinliğe Belediye meclis üyelerimiz ile birlikte katıldık. Emeği geçenlere teşekkür ederiz dedi.

Şenliğine, CHP Gümüşhacıköy İlçe Başkan Vekili Alican Çam, İl Genel Meclisi Üyesi Cemal Beyaz ve İlçe Yönetimi ile birlikte katılan CHP Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer 2023 Yılı Şenliğini Millet İktidarında Yapmanın Sözünü Verdi.

Şenlikte konuklara geleneksel yemekler ikram edildi

Semah gösterilerinin yer aldığı etkinlikte, şenlik ağalığı ihalesi yapıldı. 4 kişinin katıldığı ihaleyi Vizyon Emlak Sahibi Erdal Akça 26 bin TL’ye alarak Şenlik ağası oldu. 

Müzik eşliğinde devam eden şenlik mahalli Sanatçıların müzik dinletisi ile devam etti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.