Çök, Kapan, Tutun Tatbikatı Gerçekleştirildi

2 Kasım Afet Eğitimi Hazırlık Günü ve 1999 Düzce Depremi’nin yıl dönümü dolayısıyla Saat:18.57’de tüm Türkiye’de eş zamanlı yapılan “Çök-Kapan-Tutun Deprem Anı Tatbikatı” ilçemizde de gerçekleştirildi.

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı(AFAD) koordinasyonunda Türkiye geneli ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde düzenlenen tatbikata Gümüşhacıköy ilçemizde de katılım sağlandı.

Gümüşhacıköy KYK Yurdunda Deprem Anı, Çök, Kapan, Tutun ve Tahliye Tatbikatı Yapıldı

Kaymakam Ali Cemal Altınöz, Gümüşhacıköy Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Yurdu’nda İçişleri Bakanlığı AFAD Başkanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı KYK Müdürlüğü koordinesinde yapılan “Çök-Kapan-Tutun” ve tahliye tatbikatına katıldı.

Afetlere hazırlıklı olunması gerektiğine işaret eden Kaymakam Altınöz, Türkiye’nin deprem bölgesinde yer aldığını hatırlattı. Tatbikat hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

Tatbikata Kaymakam Ali Cemal Altınöz ün yanı sıra Belediye Başkanı Zehra Özyol ile kurum müdürleri katıldı.

Saat 18.57’de Yurt kampüsünde alarm zilleri çalarken, Kaymakam Altınöz ve beraberindeki protokol üyeleri bulundukları yerde ”Çök-Kapan-Tutun” uygulamasını yaptı.

Tahliye alarmı sonrası Kaymakam Altınöz beraberinde ilçe protokolü ve yurt binalarında kalan öğrenciler deprem toplanma alanında toplandı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir