Civek, Memleketimize Hizmetleri İbadet Aşkıyla Yapıyoruz

Ak Parti Gümüşhacıköy İlçe Başkanı Ömer Civek Memleketimize hizmetleri İbadet aşkıyla yapıyoruz dedi.

       Geçtiğimiz hafta Ankara’ya bir dizi ziyaretlerde bulunduğunu belirten Civek, Çarşamba günü Ak Parti İlçe Başkan yardımcımız Oğuzkan Dursun ile birlikte Ankara’ya bir takım ziyaretler yaptık, yapmış olduğumuz ziyarette, İlk olarak TBMM Gurup Başkanımız Naci Bostancı, Akif Gülle, Milletvekillerimiz Mustafa Levent Karahocagil, Hasan Çilez ve Hasan Davulcu beyleri ziyaret ettik dedi.

    Ankara ziyaretlerinde kendilerinin göreve geldiği günden bu güne kadar geçen süreç ile ilgili bilgi aktardıklarını belirten Civek şunları söyledi;

    “Gümüşhacıköy’de hali hazırda devam eden yatırımlar hakkında bilgi verdik. Kendimizin tespit ettiği Gümüşhacıköy’e yapılması gereken yatırımlar konusunda yapmış olduğumuz proje ve çalışmaları değerli büyüklerimize sunduk.

  Bu bağlamda, büyüklerimizden yapmış olduğumuz projeler hakkında desteklerini aldık, kendileri de bu çalışmalar ile ilgileneceklerini ve ilçemize bu yatırımları kazandırmak için çalışacaklarını söylediler.

            Yatırımlarada değinen Civek; Şuanda Gümüşhacıköy’de 300 öğrenci kapasiteli bir kredi yurtlar kurumunun yatırımı bulunmaktadır. Sağlık Ocağımızın ile alakalı yeni bir aile hekimliği, yeni bir İlçe Sağlık Müdürlüğü, iki istasyonumuzun bir tanesi olan 112 Acil servisimizin inşaatı bulunmaktadır.

    Yüzme havuzumuz ile alakalı yatırımlarımızda da Belediyemizin bir tahsis durumu vardır tahsis tamamladığında havuzunda ihalesi yapılıp yapımına başlanacaktır.

            Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile birlikte İl Özel İdaremizin yürütmüş olduğu okullardaki, futbol sahalarımızın yapımı, ışıklandırmamız, suluğun köprünün orada bulunan futbol sahamızdaki tribün yapımı, sentetik sahamızdaki tribün yapımı ve ışıklandırması ile alakalı olan hizmetlerimizde devam etmektedir”.

   Civek konuşmasının devamında, İlçemizin girişinde bulunan battı-çıktı ve Anadolu Lisesinden battı-çıktının sonuna kadar olan kısmın ışıklan-dırması bitmiştir, daha sonrada Ulubel ile Keltepe arasında Işıklandırma devam edecektir. İlçemize hangi yatırımlar yapabiliriz diye bir çalışma yaptık. Yaptığımız çalışmada da sırasıyla Gümüşhacıköy’ün bir tarım şehri olması, son yıllarda da sulamanın öneminin ne kadar önemli olduğu ortaya çıkması, balıklı barajımızın, su kapasite-sinin bu şekilde vahşi sulamaya yetmediği göz önünde bulundurarak, 35 bin dönüm araziyi sulayan balıklı barajımızın kapalı sis-tem sulamaya geçmesi projemizi, buna geçildiği takdirde ilçemizin tarımsal nüfusunun ve tarımsal yapısının değişeceği, tarımsal gelirlerimizin artacağını, sadece ve sadece yaptığımız hesaplamalarda 2020’de yaşanan kuraklık ve suyun yetersizliğinden kaynaklanan sıkıntılardan dolayı bu bölgedeki çiftçinin 75 milyon (trilyon) lira zararının olduğunu tespit ettik.

     Bu konuda desteklerini istedik. Bunların projelerini sunduk. Samsun Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğünden almış olduğumuz bilgiye göre bu bölgeye yapılan projenin yüzde 75’inin tamamlanma aşamasına geldiğini, önümüzdeki yıl bunun proje ihalesinin yapılabileceğini söylediler, bizde bunun takipçisi olacağımızı söyledik. İnşallah proje ihalesi ile birlikte projeleri de onaylatıp Gümüşhacıköy çiftçisinin hizmetine sunacağız.

            Civek, Diğer bir yatırımımız ise Gümüşhacıköy için isteklerimiz, arasında yaşlı ve bakıma muhtaç nüfusumuzun giderek artmasından dolayı, ilçemizde mütevazi bir huzur evi ve yaşlı bakım merkezinin yapılmasıyla alakalı da bir isteğimiz oldu, Bu projemizin ise yer ola-rak Gümüşte bulunan eski Maden İlkokulunun yerinin, en güzel yer olacağını ilettik.

                 Çok Programlı Lisemizin bahçesinde bulunan ve yıkım kararı olan lojman bina-sının yıkılıp Milli Eğitim Bakanlığından tahsisinin Gençlik ve Spor Bakanlığına aktarılması, ilerleyen dönemlerde burayı bir spor kompleksi haline getirmek, Burada da Gümüş yoluyla alakalı olarak, bir spor kompleksinin yapılması, vatandaşımızın rahatça gidip yürüyüşünü ve sporunu yapabileceği bir koridor oluşturulması noktasında bir düşüncemiz var.

      Eski Tekel Binasının değerlen-dirilmesi gerektiğini belirten Başkan Civek, Şehir içindeki eski tekel binamızın atıl vaziyette kalmasından dolayı, Gümüşhacıköy içinde bir işe yaramadığını da görerek, binanın eski olması ve kullanılamaz halde olmasından dolayı özelleştirme idaresinde bulunan bu binamızın tahsisinin Valilik emrine verilmesi ve buraya uygun bir yatırımın yapılması.

     Bu tabi bir Millet bahçesi olabilir, içerisinde Engelli Vatandaşlarımızın rahatça spor yapabileceği, engelli çocuklarımızın rahatça oynaya-bileceği oyun parkları olabilir.

   İçerisinde güzel botanik bahçeler olabilir, Gümüşhacıköy’ümüzün o bilgesine de güzel bir Millet Bahçesi kazandırabiliriz, Tabiî ki farklı yatırımlar da olabilir.

    İlçe Tarım Müdürlüğü binasının Gümüşhacıköy’ün vizyonuna yakışmadığını belirten Civek,  1982 yılında ikinci el prefabrik malzeme ile yapılmış olan İlçe Tarım Müdürlüğü binamız, tarım şehri olan Gümüşhacıköy’ün vizyonuna yakışma-maktadır.

      Mevcut İlçe Tarım binamızın yerini ilerleyen zamanlarda Meslek Yüksek Okulumuzun genişleme durumu da düşünülerek yerinin değiştirilip tekrar yapılması hususunda bir bilgi verdik.  Bununla alakalı da yine eski bir bina olan Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan Orman İşletme Şefliği binamız ile eski İlçe Jandarma Komutanlığının bulunduğu  arsayı birleştirerek 2 bin 500 metre kare arsa üzerine yeni bir İlçe Tarım Müdürlüğü ve Orman İşletme Şefliği binasını Gümüşhacıköylü vatandaşlarımızın hizmetine kazandırmanın çabası içerisindeyiz.

    Ankara’ya gittiğimizde anlattığımız diğer bir projemiz ise Gümüşhacıköy de şuan ki kullanılan 112 binası Öğretmenevinde bir odada bulunmaktadır. Bununla alakalı İstanbul Kara- yolumuza da hitap edecek, yolda ki oluşacak kazalara da biran önce ulaşılması için bu bölgeye de yapılacak yatırım olarak Emniyet Müdürlüğünün arka taraflarında bir bölgeye ikinci bir istasyon olarak 112 Acil İstasyon binası ve bununla birlikte Mamografi teşhis Merkezinin kurulmasıyla alakalı isteğimizi ve projemizi oraya da sunduk.

  Bir diğer projemiz de Gümüşhacıköy Merzifon yolu arasında Küçük Sanayi Sitemizin girişinin sinyalizasyon siteminin olmayışı ve Sanayiden çıkışlarda ki kot farkından dolayı yoğun bir şekilde ölümlü kazaların meydana geldiğinden dolayı burada yeniden bir kot çalışmasının ve ışıklandırma çalışmasının yapımı hususunda isteklerimizi ilettik.

       Ayrıca Anadolu Lisesi ve Ayvalı kışlası yolunda karşıya bu bölgedeki vatandaşların Durna bağları tarafından bir geçişin olmadığından dolayı bu bölgeye de bir alttan bir menfez yapılarak geçişinin sağlanması yönünde taleplerimizi vatandaşlarımızın bir kazaya meydan vermeden rahatça geçebilmeleri için bir menfezin yapılarak bu bölgenin insanının da rahat edebilmesi için bir çalışmamız mevcut.

      Gümüşhacıköy’deki işsizliğe de değinen Başkan Civek, Bizim memleketimizin en büyük sorunu işsizlik. Evimizde ki gençlerimizin yetiştikten sonra bir işe bir iş gücüne sahip olamamaları bununla alakalı olarak da ilçemizde bir katma Organize Sanayi Bölgesinin yapılması, yapılabilecek bir Organize Sanayi Bölgesinin bölgemiz açısından 6. sırada bulunması (Teşvikleri daha fazla alan Organize Sanayi olmasından dolayı) İstanbul yolu üzerine bir Organize Sanayi Bölgesi kurularak ilçemiz gençliğinin işsizlik problemini, ilçemizin göç problemini, nüfus problemini tamamen ortadan kaldırmaya yönelik bir projemiz olan karma organize sanayi projemizin nedenli gerekli olduğunu da kendilerine iletmiş olduk.

     Biz Sayın Vekillerimizin ve değerli büyüklerimizin bizlere göstermiş oldukları ilgi ve alâkadan dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz.

    İnşallah bu süreçlerin takibini Milletvekillerimiz, Amasya İl Başkanımız Mehmet Akif Kesmekaya ile birlikte yapacağız.  İlçemize bu yatırımları, bu kazanımları biran evvel getirmenin hedefi içerisindeyiz.

     Biz Gümüşhacıköy’e her zaman hizmet etmenin yanında olduk.

        Hiçbir şekilde ayrı, gayrı olmaksızın her noktasına memleketimize hizmetleri bir ibadet aşkıyla yapıyoruz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir