• 2 Ekim 2023

ÇİLEZ, Yayla Şenliğine Katıldı

Ağu 9, 2022

AK Parti Amasya Milletvekili Hasan Çilez, Kabaoğuz Yayla Şenliğine katılarak vatandaşlara hitap etti.

AK Parti Amasya Miletvekili Hasan Çilez 26.sı düzenlenen Kabaoğuz Yayla Şenliklerinde vatanperver Kabaoğuz’lu hemşerilerimiz ile güzel bir gün geçirdik.

Teveccühleri, samimiyetleri, ilgi ve alakaları yükümüzün ne kadar ağır olduğunu anlatıyor.

Dernek Başkanımız ve yönetimine, şenlik ağalarımıza, güreşçilerimize ve Kabaoğuz’lu Hemşehrilerime her şey için çok teşekkür ediyorum dedi.

Çilez şenlikte yaptığı konuşmada;

Bu gün günlerden Kabaoğuz, Şükürler olsun pandemi bitti. Ama yeniden tekrar başlama evresinde. Ama son 2 yılda yaşadığımız gibi olmayacak. Bütün faaliyetlerimize ara verdik. Rabbimin bir imtihanı ile karşı karşıyaydık. Nihayet o imtihanı geride bırakmayı arzu ediyoruz. Çünkü bu güzel şenliklerimizi yapamıyorduk, düğünlerimizi yapamıyorduk, Allah böyle imtihanlardan bizleri muhafaza eylesin diyorum öncelikle.

26. sı düzenleniyor yanılmıyorsam bende 15 – 20 yıldır Allah buraya nasip ediyor düzenlendiği gün buralara geliyorum. Buralara gelmekten de büyük bir keyif alıyorum. Aphaz Çayırına geldiğin zaman Karşımıza çıkan Analarımız, Bacılarımız o çok kıymetli hanımefendiler, aksakallı amcalarım, dayılarım, büyüklerim gözleri pırıl pırıl parlayan yavrularımızı görünce bu dağlar sanki benim evimmiş gibi geliyor. İnsanı öyle bir sıcaklığı ile karşılıyor ki Kabaoğuzlu, burası kendi evi gibi hissediyor. Bu güne kadar bize bu hissiyatı veren Kabaoğuzluları yürekten kutluyorum. Buraya geldiğiniz zaman kendi evinizdesiniz gibi hissedersiniz. Onların evcil hoşgörüsü, onların yüreğinin genişliği sizleri bir anda kendi evladı yapar, kendi kardeşi yapar, kendinden yapar. Bizimde dileğimiz Kabaoğuzluların duasında olmaktır. Onların duasını alabilmektir. Bize dua eden bütün Kabaoğuzlulardan Allah razı olsun diyorum. Amasya da sosyal hayatımız çok renkli, Suluova Belediye Başkanım söyledi. AK Dağ şenliklerini yaptık. Taşova’da şenlikleri çok yapılıyor. Çerkezlerimiz yaptı Tavşan Dağında, beklediğimiz Kabaoğuz şenliğimizde bugün şükürler olsun yapıldı. Buralara geliyoruz burada sizleri görüyoruz. Amacımız mikrofonu alıp iki kelam etmek değil. Buraya gelmekteki amacımız birlikte rahmet ayrılıkta azap vardır demiş Peygamberimiz. Buraya gelip sizin birlikteliğinizi görmek bundan keyif almak bundan enerji almak ve bu enerjinin bize yüklediği yükle birlikte görevimizi çok daha iyi çok daha koşturarak yapmak için buralara geliyoruz. Burada çok büyük emek verilmiş bunu görüyorum. Burada güreşler tertip ediliyor bunlar çok kolay işler değil, Kabaoğuz derneğimiz bu nu yıllardır çok muazzam bir şekilde yapıyor. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Zor günlerden geçiyoruz, adeta bir kıtlık dönemi yaşadık birkaç yıldır ama sabrettik rabbimin bereketi bu sene geldi. Ovalarımız bir yandan ekinden coşarken, diğer yandan yaylalarımız insanlarla cıvıl cıvıl bir hale geldi. Bunları rabbim üzerimizden eksik etmesin. Bunları yapmak içinde ihtiyacımız olan tek şey var milli birlik ve beraberliğimiz, birbirimize sımsıkı bağlı olduğumuz sürece Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin önü açık olacaktır. Bizlerde devlet yetkilileri olarak sizlerin vekâletini alan vekiller seçilen başkanlar olarak sadece ve sadece asil Türk milletine hizmet etmekten başka gayemizde olmamalı diyorum. Burada emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum dedi.

41 Görüntüleme

By Murat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir